Pandemi’de İsveç modeli başarısız oldu. İsveç’te Kovid-19’a yönelik yeni tedbirler…

featured

İsveç’te yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede “sürü bağışıklığı” stratejisinin başarısız olması nedeniyle yeni tedbirler alındı.

İsveç’te yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede “sürü bağışıklığı” stratejisinin başarısız olması nedeniyle yeni tedbirler alındı.

İsveç Başbakanı Stefan Löfven, düzenlediği basın toplantısında, son aylarda Kovid-19 nedeniyle artan vakalara ve ölümlere dikkati çekerek, toplu taşıma araçlarında maske takılmasının zorunlu hale getirildiğini duyurdu.

Mağazalarda yılbaşı indirimlerinin olmayacağını belirten Löfven, “Pandemi tedbirleri çerçevesinde yılbaşı indirimleri olmayacak. Restoranlarda bir masada sadece 4 kişi oturabilecek, saat 20.00’den sonra içki satışı yapmayacak.” dedi.

Löfven, önlemlerin 24 Aralık ile 24 Ocak arasında uygulanacağını kaydetti.

‘SÜRÜ BAĞIŞIKLIĞI’ STRATEJİSİ BAŞARISIZ OLDU

İsveç hükümetinin Kovid-19 stratejisini inceleyen Korona Komisyonunun yayımladığı raporda Kovid-19’la mücadelede hafif önlemler alınan ülkede sürü bağışıklığı stratejisinin başarısız olduğu bildirilmişti.

Salgında özellikle yaşlıların korunamadığının altı çizilen raporda, “Huzurevlerinde çalışanların büyük bölümü virüs kriziyle mücadelede yalnız bırakıldı. Huzurevlerinde geç önlemler alındı, yaşlılar korunamadı.” ifadeleri kullanılmıştı.

KRAL HÜKÜMETİ ELEŞTİRDİ

İsveç Kralı 16. Carl Gustaf, dün yaptığı Noel konuşmasında, mevcut hükümetin Kovid-19 salgınıyla mücadele stratejisini eleştirerek başarısız olduklarına inandığını ve çok sayıda insanın hayatını kaybettiğini belirtmişti.

Öte yandan, Halk Sağlık Müdürlüğünün açıkladığı rakamlara göre, 10 milyon nüfuslu ülkede Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 7 bin 993’e çıktı. Ülkede vaka sayısı da 367 bin 120’e yükseldi.

Pandemi’de İsveç modeli başarısız oldu. İsveç’te Kovid-19’a yönelik yeni tedbirler…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. Canım İsveç!İnsan üzerinde en aşşağılık bilim dışı ahlaksız bilimsel araştırmalar yapan İsveç.Öjenizm,üstün ırk taslayıcılık,sosyal darvinizmin başkenti İsveç.Bizim hiç bir b.ka yaramayan vasıfsızların pasaport kontrole kadar Türk’üm abi pasaport kontrolde de kendini yere atıp ben kürdüm solcuyum sağcıyım ocuyum bucuyum bana işkence var memleketimde diye İsveç’linin kucağında,bir bardak kahveye böyyük idealler peşinde koşan ruhsuz kardeşlerimizi dibine kadar sömüren İsveç.Barış demokrasi sallayıp paranın hasını babasını silah satarak cebellezi yapan İsveç.Devasa şeytanet siyonist emperyalistin en fiyakalı Avrupa’lı metresi İsveç.İsveç’li olmayan cemil cümlesinden nefret eden ve bu nefretini mükemmel saklamasını bilen İşveç.Germen ırkının en primitiv kolu İsveç.Onların neden böyle yaklaştıklarını açıklar bu durumları.Tamamdır refah ülkesi filan itiraz yok ama gölgesi fena şeytanet İsveç.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!