‘Parasını alamadığı için intihar etti’ iddiası… Galatasaray’dan ‘Metin Görgün’ açıklaması

Eski milli voleybol Metin Görgün (61), hayatını kaybetti. Galatasaray, basında yer alan Metin Görgün'ün kulüpten 5 milyon TL alacağı olduğu ve bu nedenle girdiği finansal kriz sonrası intihar ettiği yönündeki haberleri yalanladı.

featured

Galatasaray, Eczacıbaşı, Fenerbahçe ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor gibi takımların formasını giyen İzmitli milli voleybolcu Metin Görgün 61 yaşında hayatını kaybetti.

Görgün’ün, girdiği bunalım sonucu Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde intihar ettiği belirtilmişti. Görgün’ün bunalıma girmesinin nedeni olarak Galatasaray’dan 5 milyon liralık alacakları sonucunda finansal olarak krize sürüklendiği öne sürülmüştü.

Bununla ilgili Galatasaray yönetimine de bir mesaj gönderen Metin Görgün’ün “Promegatekstil olarak, batma noktasına geldik. Yaklaşık 5 milyon alacağımız var. Bu kadar uzun sokuklu partnerimizin en tepesinde ki Başkana yazmaktan başka da seçeneğimiz kalmadı. Sizi daha fazla rahatsız etmek istemem. Ama yardımınıza ihtiyacım var” dediği ve bazı yöneticilerin de söz konusu ödemeleri yapmamak için direttiği iddia edilmişti.

‘İDDİALAR TAMAMEN GERÇEK DIŞIDIR’

Galatasaray’dan hayatını kaybeden Metin Görgün ile ilgili açıklama geldi. Sarı-kırmızılılar, Metin Görgün’ün kulüpten 5 milyon TL alacağı olduğu ve bu nedenle girdiği finansal kriz sonrası intihar ettiği yönündeki haberleri yalanladı.

Galatasaray’dan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Uzun yıllar formamızı terletmiş olan eski milli oyuncularımızdan Metin Görgün’ün vefatı ile ilgili olarak bugün www.odatv4.com internet sitesinde yer alan “Spor Dünyasını yasa boğan intihar… Galatasaray’a yazdığı mesaj” içerikli haber ile alakalı bir açıklama yapma gereği doğmuştur.

Bahsi geçen haberde Metin Görgün’ün Galatasaray’dan 5 Milyon TL’lik alacakları sonucunda finansal olarak krize sürüklendiği ve girdiği bunalım sonucu kendisini Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden atmak suretiyle intihar ettiği ifade edilmiştir. Söz konusu haber içeriğinde yer alan bu iddialar tamamen gerçek dışıdır. Nitekim Promega Tekstil Ürünleri San.ve Tic.Ltd.Şti tarafından da konu hakkında yapılan açıklamada Kulübümüz iştiraki olan Galatasaray Mağazacılık ve Perakendecilik A.Ş’den vadesi geçmiş herhangi bir alacakları olmadığı kamuoyuna duyurulmuştur.

Hem Kulübümüzü hem de yönetim kurulumuzu zor durumda bırakmaya yönelik, iyi niyetten yoksun, gerçeklik ve doğruluk ilkelerine aykırı bu tarz haberlere itibar edilmemesini önemle rica ederiz.

Bu vesileyle merhum Metin Görgün’e bir kez daha Allah’tan rahmet; kederli ailesine ve Türk Spor camiasına başsağlığı dileriz.

Kamuoyuna saygılarımızla.”

METİN GÖRGÜN KİMDİR?

Metin Görgün, 16 yıl profesyonel olarak Galatasaray, Eczacıbaşı, Fenerbahçe, İstanbul Büyükşehir Belediyespor’da voleybol oynadı ve 85 kez de milli takım formasını giydi.

Türkiye Ligi’nde 4 kez şampiyonluk yaşayan Görgün, spor kariyerini noktaladıktan sonra plaj voleybolunun Türkiye’ye getirilmesinde ve gelişmesinde ciddi rol aldı. Görgün, 1996 yılından itibaren de Hürriyet, CNN Türk, Milliyet, Vatan ve Sports TV’de voleybola medya alanında katkılar yaptı.

 

‘Parasını alamadığı için intihar etti’ iddiası… Galatasaray’dan ‘Metin Görgün’ açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 ay önce

    Anlaşılan o ki, günümüzün belli başlı liboşlarından olan ve siyasal islamı her fırsatta yalayan Soner Yalçın’ın GALATASARAY aleyhindeki psikolojik çalışmalarından biri de bu!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!