Partiler hazineden gelecek yardım parasını deprem bölgesine bağışlasın

Tüm Türkiye deprem bölgelerine yardım için seferber olurken bir yardım çağrısı da Hazine'den devlet desteği alan siyasi partilere geldi. BBP lideri Mustafa Destici, "Hazineden siyasi partilere bu sene 4,5 milyar lira yardım yapılıyor. 1,5 milyarı hesaplara yattı. Geri kalan 3 milyar liralık bir hazine yardımı var. Benim önerim, bu yardımı deprem bölgelerine bağışlamaları yönünde olacaktır" dedi.

featured

AFAD’dan yapılan son açıklamada, Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis ve Malatya’da toplam 1498 vatandaşın hayatını kaybettiği, 8 bin 533 vatandaşın yaralandığı belirtildi.

Türkiye deprem bölgelerine yardım için seferber oldu. Tüm illerde kan ve gıda yardımları için kampanyalar başlatıldı. İl ve ilçe belediyelerinde yardımları toplamak için merkezler oluşturuldu.

Bir yardım çağrısı da Hazine’den devlet desteği alan siyasi partilere geldi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Hazineden siyasi partilere bu sene 4,5 milyar lira yardım yapılıyor. 1,5 milyarı hesaplara yattı. Geri kalan 3 milyar liralık bir hazine yardımı var. Benim önerim, bu yardımı deprem bölgelerine bağışlamaları yönünde olacaktır” dedi.

Partiler hazineden gelecek yardım parasını deprem bölgesine bağışlasın

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!