Patlayan fabrikanın sahibine MÜSİAD’tan moral yemeği!

Sakarya Hendek’te patlama yaşanan Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’nın sahibi ve MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun’a ‘moral vermek için’ Sakarya’ya gelen MÜSİAD Genel Başkanı ve Şube Başkanları yedikleri yemekten bir fotoğrafı sosyal medyada paylaştı.

Patlayan fabrikanın sahibine MÜSİAD’tan moral yemeği!

Sakarya’nın Hendek ilçesinde 4 işçinin öldüğü, 114 işçinin yaralandığı havai fişek fabrikasında ekiplerin soğutma ve kayıp 3 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor. Kayıp işçilerinin yakınlarının fabrika önünde acı bekleyişi sürüyor. Çalışanların yakınları fabrikanın güvenlik sorunları olduğunu belirterek tepki göstermişti.

Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’nın sahibi ve MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun, patlamanın bir anda olduğunu, neden ve nereden başladığını henüz öğrenemediklerini belirtti.

Önceliklerinin kayıpların bulunması olduğunu ifade eden Coşkun, “Hiç olmasını istemediğimiz bir olay yaşadık” dedi. Fabrikada sürekli denetim yapıldığını ileri süren Coşkun, “İncelemeler yapıldıktan sonra daha detaylı bilgilendirme yapılacak” diye konuştu.

Coşkun’a moral desteği vermek için Sakarya’ya geldikleri açıklanan MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Yönetim Kurulu üyeleri ve bazı şube başkanları da olay yerinde Yaşar Coşkun’la görüştü. MÜSİAD yöneticileri daha sonra Bayraktepe’ye geçerek burada yemek yedi. T24’ün aktardığına göre, yemek fotoğrafı dün MÜSİAD Bursa Şubesi’nin sosyal medya hesabından paylaşıldı. Ancak gelen tepkiler üzerine bir süre sonra silindiği görüldü.

‘GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINMIYOR’ DİYEN İŞÇİYİ İŞTEN ATMIŞLAR!

4 işçinin öldüğü, 114 işçinin yaralandığı Hendek’teki havai fişek fabrikasında eşi Havva Çelik’i kaybeden Salih Çelik, “Uzun zamandır oradaydı, ama güvenlik önlemi alınmamıştı. Ben de 4 ay orada çalıştım, şikayet ettiğim için işten çıkartıldım” demişti.