Pedofiliyi savunan imama ‘kınama’ cezası

Diyanet İşleri Başkanlığı, pedofiliyi savunan ve karma eğitimi hedef alan Şanlıurfa Mevlana Halid Camisi İmamı Mehmet Şükrü Dörtbudak’a kınama ve 500 TL maaştan kesme cezası uyguladı.

featured

Şanlıurfa Mevlana Halid Camisi İmamı Mehmet Şükrü Dörtbudak’ın kadınları ve çocukları giydikleri kıyafetler üzerinden, “Çocuğun kolu, göğsü, her tarafı açık. Ondan sonra pedofili suçtur. Pedofiliyi sen körüklüyorsun” ifadeleri sonrası gözaltına alınan Dörtbudak, Emniyet’teki ifadesinin ardından serbest bırakılmış ve hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın pedofiliyi savunan ve karma eğitimi hedef alan Şanlıurfa Mevlana Halid Camisi İmamı Mehmet Şükrü Dörtbudak hakkında başlattığı soruşturma sonuçlandı. Cumhuriyet’in haberine göre, Diyanet, imam Dörtbudak’a ‘pedofili’ vaazından dolayı kınama cezası ve ‘karma eğitim’ vaazından dolayı ise 500 TL maaştan kesme cezası uyguladı.

Dörtbudak sosyal medya hesabından konuya ilişkin, “Bir yıl içerisinde 4 idari soruşturma geçirdim ve iki de ceza aldım. Adli soruşturmalarda ise mahkememiz hâlâ devam etmektedir. Elhamdülillah bizim hiç bir kaygımız yok. Lakin İslami bir kurumun İslam düşmanlarına çanak tutması bizi kahrediyor” paylaşımını yaptı.

KARMA EĞİTİMİ DE HEDEF ALMIŞTI

Dörtbudak başka bir vaazında da “Çocuklarımızı okutalım. Tamam okutun. Allah’ın ilk emri oku. Biz sadece oku yönünü alıyoruz. Ama ne şekilde oku. Kadın erkek karışık bir şekilde. Edebinden, hayasından sıyrılacak bir şekilde. Erkek öğretmenlerin kızlara ders vereceği bir ortamda. Kadın öğretmenlerin açık-seçik bir şekilde erkeklere ders vereceği bir ortamda. Bunlar cenabı Allah’ın arzu ettiği bir okuma sistemi değildir” diyerek karma eğitimi de hedef almıştı.

Pedofiliyi savunan imama ‘kınama’ cezası

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

  1. Peki, her gün gidip, bu kışkırtıcının ardında namaz kılanların suçu?
    Neden cemaat içerisinden hiç kimse “Bu nasıl konuşma, hiç camiye yakışmıyor” demez!

    • Zamaninda bu dediginiz oluyordu. Fakat cemaatler bu toplumu eline gecirdigi zaman ilk yaptiklari sey, dogruyu her yerde ve her sartta soyleyen insanlarin ailelerine musallat olarak, onlari dinsiz ilan ederek toplumdan uzaklastirdilar. Bunun sonucunda bu insanlar bir zamandan sonra kabuklarina cekildi ve sustular. Simdi meydan bunlarindir. At kosturanlar da onlardir.

  2. Bütün bunlar bizlerin kabahati. Bu ucubeler bu tür sapuk supuk konuştuklarında Cenab-ı Allah ın mesajı diye ağzına saplağı yese, şimdiye kadar çoktan silinmislerdi. Iyiler bu kötü yaratıklar kadar cesur olsalardı zaten bu güne gelmezdik ya…toplumun aydın geçinen “demokratları” (!) Bu fitnenin elebasları. 😠

  3. tipe bak şeytan kürsüye inmiş.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!