Peker-Perinçek tartışması sertleşiyor: Çakallar… Boğulursun…

Organize suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker ile Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek arasındaki gerilim Aydınlık gazetesinin manşete taşıdığı haber sonrası daha da arttı.

featured

Sedat Peker ile Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek arasında tartışma devam ediyor.

Perinçek, Peker’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ı hedef almasına tepki gösteren açıklamalar yapmıştı.

Peker de basın danışmanı Emre Olur aracılığıyla sosyal medya üzerinden “Çakma Doğu; Ergenekon soruşturmalarının tamamı sesli ve görüntülü kayıt altındaydı. Fetullah Gülen’e bir kere selamımı oradan bulup yayınlarsan ben şerefsizim, eğer yayınlamazsan sen k…, n…, k…, ş…, a… i… Daha doğrusu sen hepsisin” demişti.

Aydınlık gazetesinde yer alan “Sedat Peker’in FETÖ’ye ‘zarif’ selamı: Hiçbir cemaati hedef almadım hakim bey” başlıklı haber sonrasında Peker ile Perinçek arasındaki tartışma alevlendi.

‘RACON KESTİĞİNİ SANAN ÇAKALLAR…’

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, haberin yayımlanmasından bir gün önce sosyal medya hesabından “Sedat Peker’in duruşma salonlarında FETÖ’ye yolladığı ‘zarif’ selamlar tek tek, belgeleriyle yarın (11 Ağustos) Aydınlık’ta yayınlanacak. Tivitirlarda racon kestiğini sanan çakalların FETÖ’ye nasıl el pençe olduğunu okuyacaksınız. Aydınlıkçılarla ve gerçekle başa çıkamazsınız” paylaşımını yaptı.

‘İSMİ BOĞAZINA DÜĞÜMLENİR…’

Olur, Bursalı’nın paylaşımına “Kırmızı yanak Özgür. Haddinden fazla büyük konuşmuşsun, dikkat et. Ağzına aldığın isim, Sayın Reis Sedat Peker’in ismi, boğazına düğümlenir, boğulursun. Kendisinin geçmişi, bugünü ve geleceği hep şerefle anılacak. Sizler ise pisliklerinizle ve kahpeliklerinizle anılacaksınız” yanıtını verdi.

‘SEDAT PEKER GİBİ İSİMLER DOSYAYA MONTE EDİLMİŞTİ’

Aydınlık gazetesinin manşete taşıdığı haberde şu ifadeler kullanıldı:

“(…) FETÖ’nün devleti tamamen ele geçirmek için kurduğu kumpaslardan Ergenekon’da, suçlamalara dayanak için organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker gibi isimler dosyaya monte edilmişti. Ergenekon duruşmalarında Vatan Partililer en baştan itibaren dosyanın bir ABD/FETÖ tertibi olduğunu, Vatan Partisi’nin, TSK’nın, yurtseverlerin hedef alındığını açıkladı. Hem diğer sanıkları hem Türk kamuoyunu uyardı. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, FETÖ’cü hakimlerin yüzüne ‘Bizim çıktığımız koğuşlara siz gireceksiniz’ dedi. Öyle de oldu.

Peker’in davadaki savunmalarında FETÖ’den bahsetmemesi bütün sanıkların dikkatini çekti. Kumpas suçlamalarına herhangi bir mahkemede yargılanır gibi yanıtlar verdi. FETÖ’ye dokunmadı. Aksine, yaptığı hiçbir çalışmanın ‘herhangi bir cemaati’ hedef almadığını üzerine basa basa söyledi.

Peker, Ergenekon davasında 22 Nisan 2013’te esasa ilişkin son savunmasını yaptı. Hakkındaki suçlamalardan biri ‘Öztürkler’ isimli haber sitesini ‘Ergenekon terör örgütü’ amaçları doğrultusunda kurduğuydu. Savunmasında böyle bir örgütün varlığını reddetmeyerek heyete mesaj veren Peker, bir anlamda davayı meşru saydı. Sadece ‘Ak Parti ya da herhangi bir dini cemaatle ilgili aleyhe haber olmadığını’ söyledi. Böylece tertibin sahibi olan ‘cemaate’ selam yolladı.

‘SAÇ TELİ KADAR MÜMKÜN DEĞİL’

Hatta tezini şöyle savundu:

‘Sayın başkanım mesela şöyle bir şey olmuş olsa 10 sene sonra diyelim ki, Ak Parti iktidardan gitse fikirleri çok sert olan, uçlarda dolaşan bir partiler diyelim ki iktidara gelmiş olsa, deseler ki ‘Ya Sedat Peker sen bir tane internet sitesi açmışsın. Sen bu internet sitesinde neden hiç Ak Parti ile ilgili cemaatlerle ilgili veya milliyetçi muhafazakar dünya görüşüne sahip insanlarla ilgili 8, 10 senede Allah rızası için bir tane insan aleyhte haber yapmaz mı deseler… Bu belki kanuni değildir, bu da vicdani değildir ama bir saç teli kadar insan düşünür ya der ki; e böyle bir soru sorulabilir der. Ama biraz önce anlatmış olduğum Sayın Savcılarımızın mütalaaya Öztürkler internet sitesinin suçlayıcı amaçla koyması inanın ki efendim saç teli kadar bile mümkün değildir.’

‘BALYOZCULAR GİBİ DEĞİLİM’ ŞERHİ

27 Ocak 2012 tarihli, tutuklandığı duruşmada da, mahkeme heyetini cemaatlere asla karşı olmadığı konusunda ikna etmeye çalışıyor. Peker, ‘Saygıdeğer Başkanım, bizim burada yargılanmış olduğumuz terör örgütü amaç olarak ihtilale zemin hazırlamak, ihtilal gerçekleştikten sonra da dindar, inançlı kesime yönelik bu ihtilalin olması yönünde kamuoyunda bir algı var ve bu şekilde kabul ediyor’ diyerek Balyoz davasındaki sözde darbe belgelerinden örnekler veriyor.

Peker böyle bir ‘yapının’ içinde olamayacağını ‘Saygıdeğer Başkanım 1980 senesinin sonlarında cennet mekan Seyit Raşit Muhammed Erol Hocamızın Adıyaman’dan Ankara Pursaklar’a geldiğine daha orda ki külliye inşaatı başlamadan hayır duasını almak için ziyaret etmiştik, tövbe almıştık.’ örneğiyle anlatıyor.

‘CEMAATLERİN HİZMETLERİYLE İLGİLİ OLUMSUZ DÜŞÜNCEM YOK’

Peker’in FETÖ ile özdeşleşen ‘hizmet’ kavramına gönderme yapması da dikkat çekiyor: “İddia edilen böyle bir yapının mana aleminde bakıldığında, benim üyesi olabilmem ne akla, ne mantığa ait değildir. Saygıdeğer Başkanım, daha öncede söylemiştim; huzurda bulunan sanıkların birçoğu ayrı ayrı dünya görüşüne sahip insanlar. Yani burada söylenen bir şey bir kişi tarafından bu şekilde algılanmayıp sanki bütün sanıkların ortak fikriymiş gibi algılanıyor. Mesela hayata bakış açılarından dolayı bazı sanık arkadaşlar dini cemaatlerle veya bu cemaatlerin hizmetleriyle ilgili olumsuz düşünceleri olabiliyor. Ancak şahsımın ve burada bulunan başkaca başka bazı sanık arkadaşlarımızın bu yönde bir düşüncesi yoktur. Bunu söylememin sebebi davamızla ilgili olmasa da sadece şerh olarak düşmektir. (…)”

FOTOĞRAF TARTIŞMA YARATMIŞTI

Vatan Partisi ile Peker arasında 2019 yılındaki ilişki dikkat çekmişti.

Vatan Partisi İstanbul İl Başkanı Cem Dikmen ve partinin İstanbul Örgütlenme Büro Başkanı Bora Çelik, Sedat Peker ile Karaköy’de Mahkeme Lokantası’nda yemek yemiş,  Vatan Partisi yöneticisi Bora Çelik, sosyal medya hesabı üzerinden buluşmaya ilişkin fotoğrafı “Güzel bir anı bırakalım” notuyla paylaşmıştı.

‘SEDAT PEKER’İ ABD KARŞITI CEPHEDE GÖRÜYORUZ’

Paylaşım, Vatan Partisi içinde tartışma yaratmış, Aydınlık gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel, fotoğraf karesine sahip çıkmıştı.

Yücel, sosyal medyada “En soldaki Cem Dikmen’le TGB’yi beraber yönettik. Genç yaşında VP İstanbul lideri oldu. En sağdaki Bora Çelik’i lise yıllarından beri tanırım. Zor görevlerin adamıdır. Sedat Peker’i ise Ergenekon’da tutuklandığından beri ABD karşıtı cephede görüyoruz. CIA şeflerini çatlatmışlar” mesajını yayımlamıştı.

Fotoğraf karesinde yer alan Cem Dikmen ise söz konusu fotoğrafı Ulusal Kanal’da katıldığı yayında, “Türkiye cephesinde yer alan herkesle görüşürüz” sözleriyle savunmuştu. Sedat Peker’le görüşmenin ayak üstü olduğunu söyleyen Dikmen, “kaldı ki bir yemekte buluşmadan da kaçınacak değilim. Olmaması gereken bir mesele değildir” demişti.

Peker de tartışmalar sonrası Vatan Partisi’ne destek veren açıklamalar yapmıştı.

Peker-Perinçek tartışması sertleşiyor: Çakallar… Boğulursun…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 8 ay önce

    Şu perinçeğin düştüğü hallere bak. Yazık!

  2. 8 ay önce

    Usenmedim Peker’in mahkeme goruntulerini izledim. Gayet profesyonel bir sekilde meramini anlattigini dusunuyorum. Ama hicbir yerinde yalakalik yaptigini ve boyun egdigini gormedim. Sadece tutukluluk halinden kurtulmaya calisan, ama tutukluluk hali de oldukca rahat oldugu belli olan bir kisi gordum. Sunu da belirtmek isterim, Sedat Peker in o tavirlari da sahteydi. Adam kac kisiyi ifsa etti, ifsa goruntulerindeki tavirlari ile mahkeme goruntulerinin bir farki yok. Demek istedigim, Sedat Peker muhtemelen o goruntulerin kayit altina alinacagini, ve ileri de delil olacagini bilerek konustu butun mahkemelerde. Siz gercekten de ne kadar manyak bir adamla ugrastiginizin farkinda degilsiniz. Perincek bitirdin kendini, sedat peker olsa da bitirdin, olmasa da bitirdin.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!