Sedat Peker’in avukatından Emre Olur açıklaması

Sedat Peker'in avukatı Barkın: Emre Olur'un suçlandığı şey suç örgütü üyeliği. Ne kırmızı bültenle iadeyi gerektirecek ne de tutuklanmayı gerektirecek herhangi bir suç istinadı mümkün değil.

featured

Organize suç örgütü soruşturmasında hakkında yakalama kararı çıkarılan Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, Emre Olur’un, Tiran’da gözaltına alınıp İstanbul’a getirilmesine ilişkin açıklama yaptı.

Peker’in basın danışmanı olarak bulunan Olur’un bu gece ifade vereceğini söyleyen Barkın, yarın savcılığa gönderilmesini beklediğini söyledi.

Cumhuriyet’ten Nagihan Yılkın’ın haberine göre avukat Barkın, şunları söyledi: “Emre Olur’un suçlandığı şey suç örgütü üyeliği. Şu an Sedat Peker dosyasından tutuklu hiç kimse yok. Dolayısıyla tutuklunun olmadığı bir dosyada bu suçlama çok temelsiz bir suçlama oluyor. Suçu, suçluyu övme, kamu görevlisine hakaret aynı zamanda suçlandığı başka suçlar bunlardan tutuklanması mümkün değil ki kırmızı bülten çıkarılmış. Bunun da hukuki olarak kabul edilebilir olmadığını düşünüyorum açıkçası. Bu gece ifadesi alınacak yarın da beklentim savcılığa gönderilmesi. Ne kırmızı bültenle iadeyi gerektirecek ne de tutuklanmayı gerektirecek herhangi bir suç istinadı mümkün değil.”

Sedat Peker’in avukatından Emre Olur açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!