Pensilvanya’da üst düzey toplantı… İtirafçıların peşine düştüler

FETÖ’nün üst düzey yöneticileri, geçen yıl Mart ayında Gülen’in Pensilvanya’daki çiftliğinde bir araya geldi. Toplantıda yargı ve emniyet içinde gizli kalmış FETÖ’cülerden itirafçı olanların kimlikleri ve ifadelerine ulaşılması istendi. Buluşmada, ‘Yargılama geçirip serbest kalanlar’ın durumu ile ‘2000 yılı ve sonrası doğumluların’ takibe alınması talimatı verildi.

featured

İstihbarat birimlerinin takibi sonucu, FETÖ‘nün Mart 2021’de ABD’de değerlendirme toplantısı yaptığı tespit edildi. Elebaşı Fetullah Gülen’in kaldığı Pensilvanya’daki karargahta gerçekleşen ve üst düzey örgüt yöneticilerinin katıldığı toplantıda birçok talimat verildi.  Toplantıda özellikle itirafçılar üzerinde duruldu.

İTİRAFÇI İFADELERİNİ ELE GEÇİRİN

Örgüt, kriptoları deşifre eden FETÖ’cülerin peşine düştü. Söz konusu toplantıda, yargı ve Emniyet içinde gizli kalmış FETÖ’cülerden itirafçı olanların kimlikleri ve verdiği ifadelere ulaşılması istendi. Örgüt, dini duyguları sömürmeye de devam ediyor. Özellikle TSK ve Emniyet’e yerleştirilen ya da sonradan kazanılan şehit ailelerinin örgütten kopmasını engellemek için, dini duyguların kullanılacağı özel bir çalışma yapılması talimatı verildi.

KENDİ EVİNDE KALMA, KİMLİĞİNİ GİZLE

Yeni Şafak’tan Şahin Şen’in haberine göre toplantıda, darbe girişimi gecesi İstanbul’da Sabiha Gökçen Havalimanı’nı ele geçirmeye çalışan FETÖ’cüler de gündeme geldi. 24 Aralık 2020’de tamamlanan yargılamalar sonucu serbest kalan ya da hapis yatıp tahliye olanların nasıl hareket edeceği anlatıldı. “Bu kişilerin resmi adreslerinde kalmamaları”, tekrar tutuklanmaya karşı “sosyal hayatta gerçek kimliklerini gizlemelerinin” önemli olduğu belirtildi. Tutukluların da avukatlar aracılığıyla uyarılıp itirafçı olmalarının engellenmesi istendi.

HEDEF 2000’DEN SONRA DOĞANLAR

FETÖ, güncel yapılanma için hedef kitlesini belirledi. Toplantıda, “2000 yılı ve sonrası doğumluların” takibe alınması talimatı verildi. Bu gençlerin aile bilgilerinin güncel yapıda görevli FETÖ’cülere gönderilmesi istenirken, örgüte yeni eleman temini noktasında bu takibin çok önemli olduğu vurgulandı.

WHATSAPP ARAŞTIRMASI

Pensilvanya’daki toplantıda, 15 Temmuz’da darbecilerin iletişim kurduğu WhatsApp da görüşüldü. Sözde üst yönetimin WhatsApp’ın güvenilirliğinden şüphe ettiği ve araştırılması için bir örgüt mensubunu görevlendirdiği ortaya çıktı.

 

Pensilvanya’da üst düzey toplantı… İtirafçıların peşine düştüler

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. erdoğan sonrası planlarını yenileyip güncelliyorlar :)) Erdoğandan sonra çok büyük bir enkaz olacak.. tarikatlar ve suç örgütleri dolu.. toparlanmak zor olacak 🙁

  2. 10 ay önce

    Maşallah bizim istihbarat baya iyi çalışmış. 2021 Mart’ta yapılan toplantı tespit edilmiş. Bugün 2022 Haziran.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!