Pensilvanya’dan kaçırıldı mı? Fetullah Gülen’in kardeşi, oğlu Ebuseleme’nin iddiaları hakkında konuştu

Fetullah Gülen'in yeğeni Ebuseleme Gülen, örgüt içindeki kavgayı ifşa etmiş, FETÖ elebaşının Pensilvanya'dan kaçırıldığını ileri sürmüştü. Elebaşı Gülen'in kardeşi ve Ebuseleme Gülen'in babası Mesih Gülen, bir video paylaşarak "Oğlumun psikolojik sorunları var. Tedavi görmesi gerekli. Oğlumun söyledikleri şeylerden dolayı üzgünüm" dedi. Babasının paylaşımının ardından açıklama yapan Ebuseleme Gülen ise, babasının öldürülmekten korktuğunu belirterek, iddialarının arkasında durdu.

featured

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in yeğeni Ebuseleme Gülen’in, FETÖ içindeki kavgayı ifşa etmesinin ardından başlayan tartışmalar sürüyor.

Ebuseleme Gülen, Pensilvanya kampından çektiği video ile Fetullah Gülen’in “Uzun Cevdet” lakaplı Cevdet Türkyolu tarafından FETÖ kampından götürüldüğünü ileri sürmüştü.

thumbnail
İlişkili Haber
Gülen’in yeğeni FETÖ’deki kavgayı ifşa etti: ‘Kaçırıldı’

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda FETÖ’nün “üst düzey” isimlerine küfürler yağdıran Ebuseleme Gülen; Barbaros Kocakurt, Cevdet Türkyolu, Adil Öksüz gibi isimlerle ilgili ifşalarda bulunurken bazı paylaşımlarının ise örgüt tarafından silindiğini iddia etmişti.

BABASI VİDEO PAYLAŞTI

Fetullah Gülen’in kardeşi Mesih Gülen, söz konusu iddialar hakkında video paylaşarak oğlunun sağlıklı olmadığını söyledi.

Mesih Gülen, “Ben Mesih Gülen, Ebuseleme gülenin babasıyım. Ebuseleme Gülen’in bir kaç gündür yazıp çizdiği şeylerden dolayı çok üzgünüm. İnsanları da çok üzdü. Tedavi görmesi lazım. Psikolojik sorunları var. Daha evvel de tedavi edildi. İntihar gibi bir şeye kalktı. Türkiye’ye gitmeye kalktı. Pencereden atarken tutmaya kalktık. Bu yaptıklarından dolayı üzülen, üzüntü duyanlardan oğlum adına özür dilerim. Ben de çok perişanım, kanser tedavisi görüyorum. Bana yardım eden arkadaşlara çok teşekkür ederim. Hastaneye götürüyorlar, geliyorlar, ilgileniyorum. Herkesten özür dilerim, Allah yardımcıları olsun. Beni affetsinler.” ifadelerini kullandı.

EBUSELEME’DEN YENİ PAYLAŞIM

Ebuseleme Gülen ise sosyal medyadan “Babamın aklını çelip video çektirip paylaşmışlar. Ne ettiler kim bilir. Öldürmeseler bari” dedi.

Babasının görüntüsünü Ahmet Kurucan tarafından paylaşıldığını belirten Ebuseleme Gülen, “hizmet ve FETÖ’nün aynı olduğunu, yayınlanan vidonun da FETÖ taktikleri olduğunu” belirtti.

Pensilvanya’dan kaçırıldı mı? Fetullah Gülen’in kardeşi, oğlu Ebuseleme’nin iddiaları hakkında konuştu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. ölmüştür yada yakındır kaç yşında zaten.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!