Pentagon: İsrail’in stratejik yenilgiye uğrama riski var

ABD Savunma Bakanı, siviller korunmazsa İsrail'in "stratejik yenilgiye uğrama riski" olduğunu söyledi.

featured

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, Gazze’de sivillerin korunmaması halinde İsrail’in “stratejik yenilgiye uğrama riski” olduğunu kaydetti.

ABD Savunma Bakanlığından (Pentagon) yapılan açıklamaya göre, Austin, California eyaletinde düzenlenen Reagan Ulusal Savunma Forumu’nda konuştu.

Austin, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına atfen, “Bu tür bir savaşta önem verilmesi gereken sivil halktır. Onları düşmanın kucağına iterseniz, taktiksel bir zaferi, stratejik bir yenilgiyle değiştirmiş olursunuz.” ifadelerini kullandı.

‘STRATEJİK BİR ZORUNLULUK’

Bakan Austin, “İsrail liderlerine Gazze’deki Filistinli sivilleri korumanın hem ahlaki bir sorumluluk hem de stratejik bir zorunluluk olduğunu defalarca açıkça ifade ettim.” dedi.

Bölgede kalıcı barış için “iki devletli çözüme” işaret eden Austin, “İsrailli ve Filistinlilerin, ‘evim’ dediği toprakları paylaşmanın bir yolunu bulmaları gerektiğine inanıyoruz. Bu da karşılıklı güvenlik içinde yan yana yaşayan iki devlete giden bir yol anlamına geliyor. İki devletli bir çözüm, bu trajik çatışmadan çıkmanın şimdiye kadar önerilen tek geçerli yolu olmaya devam ediyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Austin, ABD’nin bölgedeki askeri varlığını artırdığını belirterek, şu an bölgede “iki taşıyıcı saldırı grubu, bir amfibi hazır grubu, bir deniz keşif birliği, bir güdümlü füze denizaltısı, entegre hava savunma ve füze savunma kuvvetleri ile savaş uçakları ve bombardıman uçakları bulunduğu” bilgisini paylaştı.

Pentagon: İsrail’in stratejik yenilgiye uğrama riski var

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

 1. 3 Aralık 2023, 21:07

  Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Zaten aklı olan da baştan sona yalan dolandan ibaret konuştuğunu bilir.
  Tetikçilerine verdikleri ve halen veriyor olduklar tonluk bombalarla binlerce çocuğu katletmiş ve halen katlediyorken konuştuğu laflara bak!
  Sen soykırıma uğrattığın Amerika Yerlilerinin hesabını ver hele!
  Irak’ta daha dün katlettiğin milyonların hesabını ver!
  İnsanlığın yüz karasısınız!

 2. 3 Aralık 2023, 21:12

  Sadece pentagon’un küresel iklim değişikliği ve dünya üzerinde insan kaynaklı tahribattaki payı, dünya üzerindeki tüm sivillerin payından yüksek olabilir.
  Medeniyete nefes aldırmadınız!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!