Pentagon tekrarladı: Ankara’ya güçlü karşıtlığımızı ilettik

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) TSK'nın Suriye'ye kara harekatına yönelik “güçlü karşıtlıklarını” Hulusi Akar'a ilettiklerini duyurdu.

featured

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD Savunma Bakanı Lloyd James Austin ile telefon görüşmesi yaptı. Gündem Pençe Kılıç hava harekatının ardından gelmesi beklenen Suriye’ye yönelik kara harekatıydı.

Amerikan Savunma Bakanlığı’ndan (Pentagon) yapılan açıklamada, Savunma Bakanı Lloyd Austin’in, Hulusi Akar’a gerilimin düşürülmesi çağrısı yaptı ve Savunma Bakanlığı’nın Türkiye’nin Suriye’de yeni bir askeri operasyona güçlü karşıtlığını paylaştı” denildi.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ise Akar ile Austin’in görüşmesinde ikili ve bölgesel savunma ile güvenlik konuları ele alındığı belirtildi.

Görüşmede Bakan Akar, Türkiye ve ABD’nin iki önemli müttefik olduğunu belirterek, “Milletimizin ve sınırlarımızın güvenliğini sağlamak üzere Birleşmiş Milletler Antlaşması’nın 51’inci Maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız kapsamında terörle mücadele operasyonlarının yapıldığı”nı bildirdi.

Terörle mücadelede işbirliği ve dayanışmanın bölgesel ve küresel barış ve güvenliğe katkı sağlayacağını, bu kapsamda DEAŞ ve diğer tüm terör örgütlerine karşı işbirliğine hazır olunduğunu vurgulayan Akar, operasyonlarda tek hedefin teröristler olduğunu, koalisyon güçlerine veya sivillere zarar verilmesinin asla söz konusu olmadığını kaydetti.

Pentagon tekrarladı: Ankara’ya güçlü karşıtlığımızı ilettik

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Kaç beygir gücünde ? Sahada görüşürüz 😉

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!