Perihan Savaş: Arapça yazılar hiç hoşuma gitmiyor, biz Türk’üz

Türkiye’nin önemli aktrislerinden biri olan Perihan Savaş, Eşref Kolçak anısına düzenlenen Gemlik Film Festivali’nde hayat pahalılığından ve mülteci sorunundan bahsederek, "Türkiye bu aralar hoşuma gitmiyor.” dedi.

featured

ANKA’ya konuşan usta oyuncu Perihan Savaş, “Çok, çok rahatsız. Bir kere ekonomik zorluklar, pahalılık, insanların geçinememesi, insanların çok zor şartlar altında birkaç işte birden çalışmaya çalışması… O da mümkün olmuyor. Gençlerin durumları, üniversiteyi bitiren gençler iş bulamıyorlar. Hepsi sokaktalar, hepsi bir iş arıyor.” diye konuştu.

‘ÇOK YABANCILAŞMAYA BAŞLADIK’

Yoğun göç alan ülkelerin başında gelen Türkiye’nin yabancılaşmaya başladığını dile getiren Savaş, şöyle devam etti:

“Yani bunlar tabii ki hiç hoşuma gitmiyor. Çok yabancılaşmaya başladık artık. İçimizde çok yabancılar olmaya başladı. Bu Arapça yazılar hiç hoşuma gitmiyor. Burası Türkiye biz Türk’üz. Bunlar hoşuma gitmiyor yani gitmeyen bir sürü şey var.”

Perihan Savaş: Arapça yazılar hiç hoşuma gitmiyor, biz Türk’üz

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

8 Yorum

 1. 6 ay önce

  Yillardir her yeri isgal eden Ingilizce tabelalar ve yazilarla ulkemin en guzide yerlerine yerlesmis Ingilizler ve Almanlar icin de benzer cumleleri duymak istiyoruz. Beyinler ustun bati algisiyla yikanmis ya..zor tabi.

  • 6 ay önce

   Arapça tabelalarla, internet sayfalarıyla, çalışanlarla… Araplara daha fazla entegre oluyoz sayın OSMAN, meraklanma.

   Cevapla
 2. 6 ay önce

  Siz degilmiydiniz acilan sacilan bunlari destekleyen?

 3. 6 ay önce

  ıyı bır noktaya parmak basmıssınız. yorumcular kı ozellıkle tıpışlar baska havada at gozlugu takmıslar yollarına devam edıyorlar.

 4. 6 ay önce

  Bir şampuan reklamında bile bir cümledeki altı kelimenin beşi İngilizce. Çocuklarımızı “hadi bay bay de amcaya” diye yetiştiriyor, telefon konuşmalarımızı bay bay diye bitiriyoruz. Bütün yabancı dilleri günlük hayatımızdan kovalım. Yoksa çok şey kaybedeceğiz.

 5. 6 ay önce

  bu belayı başımıza açan devlet abd milli eğitimden tarım politikasına hatta donumuza kadar girmiş. medyanın onda 9 u abd borazanı. ülkenin dört bir yanında üsleri stkaları var 70 yıldır ülkemize yapmadığı alçaklık kalmamış vay arapça tabela görünce Türk olduğunu hatırlamış baaaayan. arapçada ingilizce de olmasın temelli kopalım şu batının natosundan centosundan milli eğitim dil tarih tezlerimizde tekrar Atatürk siyasetini hakim kılalım o zaman Türk oluruz. ülkenin bir kısmı arapçı bir kısmıda batıcı bu abla gibi.

 6. 6 ay önce

  Butun yabanci dillere karsi cikin..sadece arapca dersen..normal halk anlsr…butun yabanci diller dersen tamam olumlu eleştiridir….Ingiliz turistlere animatör şaklabanlık yapiyosunuz Trabzon elde esnaf arap turist..çekmeye çalışıyor…eee….siginmaciya parayla vatandaşlık satılmasına karşıyız…Turiste değil…

 7. 6 ay önce

  toki konutları suriyeliler için yapılıyor artık..ordu bian önce harekete geçmeli..iç güvenlik tehdidi altındayız

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!