Perinçek: Bana suikast düzenleyen kişi İYİ Parti milletvekili

featured

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Abdullah Çatlı’nın ölüm sebebinin trafik kazası olmadığını, Çatlı’ya suikast düzenlendiğini söyledi. Perinçek, kendisine de bir suikast girişiminde bulunulduğunu belirterek ”Bana suikast düzenleyen kişi İYİ Parti milletvekili” dedi.

Doğu Perinçek, Ulusal Kanal’da katıldığı bir programda, Çiller Özel Örgütü başlığıyla 90’lı yıllarda hazırladıkları şemaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

‘SUSURLUK’UN SUİKAST OLDUĞU KESİN’

Ulusal Kanal’ın haberine göre, Perinçek, Susurluk’ta Abdullah Çatlı’nın kaza sonucu ölmediğini, suikasta uğradığını belirtti.

Perinçek, şöyle konuştu:

“Otomobil olayının (Susurluk olayı) suikast olduğu kesin. Yok edilmesi gereken kişiler vardı. Mesela bir tanesi Abdullah Çatlı. Abdullah Çatlı, öldürülmeden bir kaç ay önce, ”Ben de Doğu Perinçek’e gidip ona sığınıcam.” diyor. Bunu daha önce açıkladım. Abdullah Çatlı, bunu en yakınlarına söylüyor. Biz de en yakınlarından öğrendik. Diyor ki ‘Beni öldürecekler. Beni kurtaracak tek kişi insan var Doğu Perinçek. Çünkü o Perinçek Gladyo ile Kontrgerilla ile mücadele ediyor ve beni Kontrgerilla yok edecek. Beni kullandılar, orada o işi burada o işi yaptırdılar’ diyor fakat bize sıra gelmeden onu arabanın içinde imha ettiler.”

‘BANA SUİKAST PLANLANDI’

Perinçek, kendisine de bir suikast girişimi olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Abdullah Çatlı, Çiller Özel Örgütü’nün ve Gladyo’nun çeşitli suikast ve eylemlerinin başında olan isim. Sonra İbrahim Şahin Muzaffer Tekin’le birlikte, İşçi Partisi’nin İstanbul İl Başkanlığına geldi. Ve o var dava dosyalarında, bir kağıt aldı ondan sonra üzerine dedi ki size suikast yapan şahıs dedi ve yazıp bana verdi ve ben onu sakladım. Bana bir suikast yapılmıştı, İzmir’den bir grup Ankara’ya getirildi bir minibüsle. Ve bana suikast planlayan şahıs şu an İYİ Parti’de milletvekili.”

Perinçek: Bana suikast düzenleyen kişi İYİ Parti milletvekili

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!