Doğu Perinçek: Mehmet Ağar vatansever ve geçmişi parlak biri

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Twitter’da yapılan bir programda eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın vatansever olduğunu, geçmişinin de parlak olduğunu savundu. Perinçek, yıllar önce Kaynak Yayınları’ndan çıkan kitaplarda Mehmet Ağar’ın birçok cinayetin sorumlusu olduğunu yazmıştı.

featured

VERYANSIN TV

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, twitter’da sohbet odasında katıldığı programda Sedat Peker ile ilgili sorulara yanıt verdi. Perinçek, Sedat Peker’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ı hedef almasına tepki gösterdi.
Sedat Peker’in Mehmet Ağar’ı hedef almasının anlamlı olduğunu savunan Perinçek, Ağar’ın Amerika tarafından hedef alınan bir devlet adamı olduğunu iddia etti.
Perinçek, “Mehmet Ağar bugün vatansever bir konumda. Hedef alınması anlamlı. Amerika’nın hedef aldığı devlet adamlarından biridir. Mehmet Ağar bağımsızlığı, devlet adamlığı konusunda sağlam duran biri. Geçmişi de parlak bir güvenlik sicili olan bir devlet adamıdır. Bulunduğu konumu da doğru” ifadesini kullandı.
Mehmet Ağar’ın FETÖ ve PKK’ya karşı mücadele eden bir devlet adamı olduğu vurgusunu yapmasının ardından, programda bulunan sosyal medya fenomeni Erlik, Perinçek’in eski kitaplarını ve Aydınlık yayınlarını hatırlattı. Mehmet Ağar’ın birçok cinayetten sorumlu olduğunu yazdığını hatırlatan Erlik’e yanıt veren Perinçek, “Orada Mehmet Ağar yoktu, bir bakmam lazım” sözlerini kullandı.
Perinçek bunun üzerine Mehmet Ağar’ın geçmişinin de oldukça parlak olduğu vurgusunu yaptı.
VP Genel Başkanı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da PKK’ya karşı mücadelenin kahramanı olduğunu söyledi ve Soylu’yu hedef almanın bir cinayet olduğunu savundu.
Perinçek, Kaynak Yayınları’ndan çıkan “Çiller Özel Örgütü TBMM Susurluk Komisyonu’na Sunulan Dosya ve Belgeler” kitabında Mehmet Ağar’la ilgili çok sayıda suçlama yapmıştı.
Ağar’ın “Çiller Özel Örgütü”nün üyesi olduğunu ve karanlık faaliyetler yaptığını belirten Perinçek, Çiller Özel Örgütü ile ilgili MİT raporunu da yayınlamıştı. Raporda Ağar uyuşturucu faaliyetlerinden, cinayetleri yapan ekibi kontrol etmesine kadar birçok suçlama yapılıyordu.
Konu Aydınlık gazetesinde de defalarca manşet olmuştu.

Perinçek’in kitabındaki “Çiller Özel Örgütü” şeması

Şemada, “Emniyet’teki uzantıların” başında Mehmet Ağar geliyor.

 

Aydınlık’ın geçen sene yaptığı haberde bu şema ilgili şu ifadeler yer almıştı:

“Sözde birbiriyle kavgalı olarak görünen Mehmet Ağar da Mehmet Eymür de o örgütün içinde. Başında Tansu Çiller ve kocası ile Fetullah Gülen var. Mehmet Ağar o zaman emniyetin başına getirtilen isim. FETÖ ve CIA ile bağı nedeniyle yargılanan Enver Altaylı da var.”

VP’Lİ NUSRET SENEM: MEHMET AĞAR’I YANINA ALARAK KİRLENİRSİNİZ SADECE

VP MKK Üyesi Nusret Senem, geçen sene yaptığı açıklamada şunları söylemişti:

“Kimin suçu varsa suçlular cezasını bulacaktır. Mehmet Ağar’ın bu olayda bir rolü varsa yargılanacak ve gerekli cezayı alacak.

Çiller ve Mehmet Ağar’ı yanına alarak kirlenirsiniz sadece. Başka hiçbir faydası olmaz. Onların suçlarıyla ilgili elinizde imkanlar var. Bütün belgeler şimdi Cumhurbaşkanlığı’nda. Devletin üzerine gitmesi gereken suçlar varsa üzerine gitmesi lazım. Çünkü onların özellikle Çiller’in Fetullah’ın Amerika’yla bağını tartışmak, gündeme getirmek, üzerlerine gitmek gerekir.”

20 MAYIS 2021

Aydınlık gazetesi, sadece bir yıl sonra Mehmet Ağar’ı manşete taşıyarak “Ezber bozdu” başlığı atmıştı.

26 HAZİRAN 2022

Aydınlık’ın 3 Aralık 2016 tarihli sayısında Mehmet Ağar’ın PKK terör örgütüne çalıştığı iddia edilmişti…

Aydınlık’In 25 Aralık 2005 tarihli kapağında yine Mehmet Ağar hakkındaki ‘federasyoncu’ iddiası var.

14 Eylül 1993 tarihli haberde Mehmet Ağar’ın Siverek tuzağı başlıklı haberde aşiretlere silah verilmesi ile Bucak aşireti ile PKK arasındaki eski husumetin tekrar başlatılacağı iddia ediliyor.

thumbnail
İlgili haber

Mübariz Mansimov: Pensilvanya’ya Mehmet Ağar’ın isteği üzerine gittik

thumbnail
İlgili haber

‘Mehmet Ağar da SBK’nin özel uçağını kullanmış’

thumbnail
İlgili haber

Mehmet Ağar’ın beraat kararı bozuldu

thumbnail
İlgili haber

Uğur Mumcu cinayetinde Mehmet Ağar iddiası

thumbnail
İlgili haber

Turgut Kazan, Mehmet Ağar’ın aklanışını anlattı

thumbnail
İlgili haber

Patlayan kanalizasyon borusu

 

Doğu Perinçek: Mehmet Ağar vatansever ve geçmişi parlak biri

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 2 ay önce

    dogu perincek iktidar olmadan bu hale geldiyse, belki de yillardir iktidar olamamasi gercektende iyi oldu.

  2. 2 ay önce

    Bundan böyle hiç bir vatan partilinin kilicdaroglunu eleştirme hakkı yok.Nedenmi meğer Doğu Perinçek birileriyle cooktaaan helâlleşmiş.Icin garibivatan partili gençlerin sedat pekerle çekilen poz poz fotoğraflarını nasıl aciklayacaklari.O zaman peker yanımıza geldi mi diyecekler??Bu kadar oportonistlik valla oprtonizmin kendisine rahmet okutur.Opotonizm oprtonozim olalı böyle zülüm görmedi.))

  3. 2 ay önce

    demans… başka açıklaması yok.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!