PKK, IŞİD’lileri serbest bırakıyor

featured

Terör örgütü YPG/PKK, Suriye’de işgal ettiği Haseke ve Rakka illerindeki hapishanelerde tuttuğu çoğu IŞİD’li 200 kişiyi daha serbest bıraktı.

AA’nın yerel kaynaklardan aktardığı bilgiye göre, YPG/PKK, son 2 günde, Haseke ve Rakka illerinde alıkoyduğu çoğu IŞİD mensubu 200 kişiyi bölgedeki Arap aşiretlerinin kefil olmasının ardından salıverdi.

Kaynaklar, Arap aşiretlerinin kefil olmaları halinde bu sürecin devam edeceğini ve daha fazla IŞİD’linin serbest kalacağını belirtiyor.

YPG/PKK’nın işgal ettiği Haseke’deki hapishanelerde alıkonulan 40 IŞİD’li 9 Ocak’ta bölgedeki Arap aşiretlerinin kefil olmasının ardından aynı şekilde serbest kalmıştı.

ABD destekli YPG/PKK’lı teröristler, halihazırda Haseke, Rakka ve Deyrizor illerinde on binlerce IŞİD’li teröristi ve ailelerini alıkoyuyor.

BARIŞ PINARI HAREKATI SIRASINDA DA SERBEST BIRAKILMIŞLARDI

YPG/PKK, Türkiye’nin 9 Ekim 2019’da Barış Pınarı Harekatı’nı başlatması üzerine yüzlerce IŞİD’li teröristi ve ailesini serbest bırakmış veya kaçmalarına göz yummuştu.

Örgüt, bu şekilde ABD ve diğer Batı ülkelerine, Türkiye’nin operasyonlarını durdurmasını sağlamaları için şantaj yapmaya çalışmıştı.

Milli Savunma Bakanlığı, 17 Kasım 2019’da yaptığı açıklamada, terör örgütü YPG/PKK’nın Tel Abyad Hapishanesi’nden en az 800 IŞİD’liyi salıverdiğini bildirmişti.

Örgüt, 2019’un kasım ve aralık aylarında da Haseke’de yer alan Hol Kampı’ndan binden fazla IŞİD mensubu ve ailesini serbest bırakmıştı.

PKK, IŞİD’lileri serbest bırakıyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    kendilerini havaya ucuracak……….. les kargalarina ihtiyac duymus olmalari lazimmmmm……….

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!