PKK medyası Seçil öğretmeni hedef gösterdi, Türkiye ayağa kalktı!

PKK yanlısı gazete Nüçe Ciwan gazetesi, yayınladığı videoyla Seçil öğretmeni açık hedef gösterdi. Öğretmen katili terör örgütü, Seçil öğretmenin öğrencileriyle birlikte okuduğu 'Hoş gelişler ola Mustafa Kemal Paşa' türküsünden rahatsız oldu.

PKK’lı medya, Şırnak’ta görevli Seçil öğretmenimizin ismini ve fotoğrafını yayınlayarak açık hedef gösterdi. Daha önce de bir çok öğretmenimizi hedef gösteren PKK yandaşı gazete, öğretmenimiz için “AKP/MHP’nin faşist elemanı” dedi. Rahatsız oldukları videoda ise öğretmenimiz, gösteri için öğrencilerle birlikte “Hoş Gelişler Ola Mustafa Kemal Paşa” türküsünü söylüyor.

İdil ilçesine bağlı Öğündük köyündeki okulda ana sınıfı öğretmenliği yapan Seçil Yıldız’ın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında öğrencileriyle birlikte Türk bayrağıyla yaptığı gösteri sosyal medyada paylaşıldı. Görüntülerde müzik eşliğinde seslendirilen ‘Hoş gelişler ola Mustafa Kemal Paşa’ şarkısı sosyal medyada paylaşılmasıyla öğretmen Seçil Yıldız, terör örgütü sempatizanlarınca hedef gösterildi. Seçil öğretmenin tehdit edilmesiyle sosyal medya çok sayıda kişi, terör örgütü sempatizanlarına tepki göstererek, destek mesajlarını iletti.

Söz konusu site geçtiğimiz yıl ise Van’da anaokulu öğretmeni olan Rukiye öğretmeni, öğrencilerine ay-yıldızlı tişört giydirdiği gerekçesiyle hedef göstermişti.