PKK’dan kaçana ABD ve İngiliz sorgusu

ABD ve İngiltere, PKK’daki çözülmeyi durdurmak için devreye girdi. Örgütten kaçmaya çalışan ancak kaçamadan yakalanan PKK’lı teröristleri ABD ve İngiliz ajanlarının sorguladığı ortaya çıktı.

featured

Terör örgütünden kaçışların hızlanması sonrasında çeşitli önlemler alan PKK’ya destek ABD ve İngiltere’den geldi.

Yeni Şafak’tan Şahin Şen’in haberine göre, örgütten kaçışların tavan yaptığı PKK’nın imdadına yetişen ABD ve İngiltere, Suriye’de sorgu ajanlarını sahaya sürdü. PKK’nın Suriye’deki sözde istihbarat biriminde faaliyet yürütürken örgütten kaçan ve 2021 yılında güvenlik güçlerine teslim olan terörist H.M.D., ABD ve İngiltere ajanlarının sorgu faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. İtirafçı terörist, ABD ve İngiltere ajanlarının yabancı dil bilen teröristlere sorgulama eğitimi verdiğini anlattı. HM.D., Barış Pınarı Harekatı’ndan önce PKK’dan kaçmaya çalışıp yakalanan teröristlerin sorgularını yine PKK’lı sorgucu teröristlerin yaptığını söyledi.

SİVİL GELDİLER

Barış Pınarı Harekatı ve sonrasındaki SİHA operasyonlarıyla birlikte PKK’dan kaçmaya çalışıp yakalanan teröristleri PKK’lıların yerine ABD ve İngiltere ajanlarının sorgulamaya başladığını da itiraf etti. Terörist H.M.D., “ABD ve İngiltereli sorgucular sivil olarak gelirlerdi. Sorguya yalnız girerlerdi. İngiliz sorgu grubunda 3 erkek, ABD’li sorgu grubunda biri kadın 3 kişi vardı. Ayrım yapılmaksızın kaçmaya çalışan tüm PKK’lıların sorgularına bunlar girerdi.

CEZAEVİNİ GEZDİLER

PKK’nın Suriye’deki cezaevlerini gezen ABD’li ve İngiltereli ajanlar örgütten kaçmaya çalıştığı için tutuklanan PKK’lılarla görüşüp rapor hazırlıyordu. Örgütten kopuşları önlemek için politika ve ideoloji üretiyorlardı. Buradaki amaç, örgütten kaçmak için fırsat arayan PKK’lı teröristleri ikna edip yada korkutup vazgeçirmeye çalışmaktı” dedi.

PKK’dan kaçana ABD ve İngiliz sorgusu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 2 ay önce

  Müttefikleriniz! Kılıçdaroğlu ve Akşener’ in gözdeleri.

  Böyle dost olduktan gayrı, düşmana gerek var mı!

 2. 2 ay önce

  vaktinde “dostlar”dan 2 gemi almistik ve kisa bi zaman icinde bu dostlarimizdan “Bay Churchill” bu gemilere el koymustu …

  simdi gine “dostlar” dediklerimize güveniyoruz ve yarin ne olacagi simdikten belli … Rahmetli MustafA Kemalin dedigi gibi: “Uyuyan Milletler ya ölür yada köle olarak uyanir”

 3. 2 ay önce

  Ali Kemalin torunundan dost olur mu hic?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!