PKK’lı teröristle fotoğrafları çıkan HDP’li Semra Güzel kaçtı mı? Adalet Bakanı’ndan açıklama geldi…

Adalet Bakanı Bozdağ, öldürülen bir PKK'lı teröristle 5 yıl önce çektirdiği fotoğrafları basına yansıyan ve yasama dokunulmazlığının kaldırılması sonrası hakkında yakalama kararı çıkartılan HDP'li Semra Güzel'in kaçtığı iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

featured

2017 yılında operasyonda öldürülen teröristle fotoğrafları çıkan ve dokunulmazlığı kaldırılan HDP‘li vekil Semra Güzel hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, öldürülen bir PKK’lı ile 5 yıl önce çektirdiği fotoğrafları basına yansıyan ve yasama dokunulmazlığının kaldırılması sonrası hakkında yakalama kararı çıkartılan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in kaçtığını iddia etti.

Selvi, “HDP milletvekili Semra Güzel kaçtı” başlıklı yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Dokunulmazlığı kaldırıldıktan sonra hakkında yakalama kararı çıkarılan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in yurtdışına kaçtığı düşünülüyor.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı üzerine bulunabileceği adreslerde aranan Güzel’e ulaşılamadı.

Semra Güzel’in milletvekili pasaportuyla gümrük kapılarından çıkış yaptığına dair bir tespit yer almıyor. 24 Mart tarihinde hakkında yakalama kararı çıkarıldıktan sonra Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Semra Güzel’in yurtdışına çıkışının engellenmesi için sınır kapılarına yazı yazılmıştı.

En son Diyarbakır’da görülen Semra Güzel, şu ana kadar yapılan tüm çağrılara ve aramalara rağmen bulunamadı. Semra Güzel’in yasadışı yollar ile Türkiye’den kaçtığı tahmin ediliyor.”

‘RESMİ KANALLARDAN YURT DIŞINA ÇIKIŞ YOK’

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yargı muhabirleri ile bir araya geldiği toplantıda HDP’li Semra Güzel’in firar ettiği iddiasına ilişkin soruyu yanıtladı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 23 Mart’ta Güzel hakkında yakalama kararı çıkardığını hatırlatan Bozdağ, kolluk görevlilerinin gerekli arama ve taramayı yaptığını ifade ederek, şunları söyledi:

“Bilinen adreslerinde Semra Güzel’e ulaşılamadı. Şu anda nerede olduğuna dair de elimizde kesin ve resmi bir veri yok, yurt içinde mi yoksa yurt dışına çıktı mı? Resmi kanallar açısından yurt dışına çıkış da gözükmüyor ama gayri resmi, kaçak yollardan yurt dışına çıktı mı bu konu da tahkik ediliyor. Ulaşılan bilgiler basınla paylaşılacaktır. Hem kolluk hem de devletin diğer birimlerinin bu konuyla ilgili yakın takipte olduğunu, arama taramayı sürdürdüğünü bilemenizi isterim. Şu ana kadar Semra Güzel’e ulaşma ve nerede olduğunu tespit etme imkanı olmadı. Yakında kolluk güçlerimiz kendisine ulaşır ve hukukun gerekleri yerine getirilir.”

PKK’lı teröristle fotoğrafları çıkan HDP’li Semra Güzel kaçtı mı? Adalet Bakanı’ndan açıklama geldi…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 4 ay önce

    Fazla aramanıza hiç gerek yok…! Türkiye kötülük için çalışan bütün hain güruhu kim besler, korur…? Muttefikimiz ve dostumuz (yersen) Almanya.

  2. Reha Karkaryas
    4 ay önce

    Uyanın da balığa gidelim!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!