Amerikalı bakanda 7. Parsel telaşı!

featured

Yavuz Sondaj Gemisi’nin 7. parsele ilerlemesi Yunanistan’dan sonra ABD’yi de çıldırttı. ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki sondaj çalışmalarının ‘kabul edilemez’ olduğunu söyledi.

Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki sondaj faaliyetleri ABD’yi çıldırttı. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, “Türkiye’nin faaliyetleri yasa dışıdır, kabul edilemez” dedi.

Reuters’ın aktardığına göre Yunanistan’ın başkenti olan Atina’da açıklamalarda bulunan Pompeo, “Akdeniz’deki enerji kaynaklarının keşif çalışmalarının kurallar kapsamında yapıldığından ve hiçbir ülkenin Avrupa’yı esir tutamadığından emin olmak istiyoruz” dedi.

Yavuz Sondaj Gemisi 7. parselde

“Türklere yaşa dışı sondajın kabul edilemez olduğunu bildirdik” diyen Pompeo, “Her şeyin hukuka göre işlediğinden emin olmak için gerekli diplomatik hamleleri yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Perşembe günü Yavuz sondaj gemisinin tekrar Doğu Akdeniz’e gönderildiğini duyurmuştu.

Bu gelişmenin ardından Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, ABD Dışişleri Bakanı ile Atina’da yaptığı görüşmede Pompeo’dan, Doğu Akdeniz’de Türkiye ile Güney Kıbrıs arasındaki doğal gaz sondaj geriliminin sona erdirilmesi için yardım istedi.

ÇİN’İ DE HEDEF ALDI

Mike Pompeo Avrupa ziyareti kapsamında iki gün önce gittiği Vatikan’da katıldığı bir konferansta, Uygurlara yönelik politikalarından dolayı Çin’i hedef almıştı. Pompeo konuşmasında, “Devlet tamamen hükmediyorsa, vatandaşlarından Tanrı’ya değil, hükümete ibadet etmesini istiyor. Bu yüzden Çin bir milyondan fazla Müslüman Uygur’u toplama kamplarına yerleştirdi ve bu nedenle Hristiyan papazları hapse attı” dedi.
“Devlet tamamen hükmettiğinde, Tanrı otorite için mutlak bir tehdit haline gelir” ifadelerini kullanan Pompeo, “Bugün, insanlık onurunu ve din özgürlüğünü savunmak için kendimizi başka bir savaşa hazırlamalıyız. Engeller, Soğuk Savaş’ta bile olduğundan muhtemelen daha kuvvetli, çünkü tehditler daha çeşitli ve daha fazla” diye konuştu.

 

Amerikalı bakanda 7. Parsel telaşı!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 3 sene önce

  İt ürür,kervan yürür,Atalarımız böyle haller için diyor ,Pompeo da atalarına sormakta serbest (bizleride sorsun)

 2. 3 sene önce

  “Bugün, insanlık onurunu ve din özgürlüğünü savunmak için kendimizi başka bir savaşa hazırlamalıyız.” demiş arkadaş.. HAHAHA, yüksek sesle güldüm! Modası geçti demokrasi, özgürlük ve din yalanlarınızın ve üzerinden yaptığınız söylemlerinizin.. Daha gerçekçi söylemlerle gelin, mesela, ahlaksızlık, yalan, gasp, arkadan vurma, müttefik görünüp göz oyma., silahlı terör örgütü kurup arkasına saklanarak savaşma gibi gibi… En azından dürüst davranmış olursunuz!

 3. 3 sene önce

  Tek dişi kalmış canavarın başka diyecek sözü kalmamış. Din tüccarlığına koyulmuş iblisler!
  Bunu 100 senedir tepemize çökerken düşüneceklerdi. 15 Temmuz’a kalkışmadan evvel düşüneceklerdi. Stratejik politik hezimet.
  Bir devlet bu kadar rezil edilemez! Eşşek versen güdemez, para ve zorbalıktan başka bildiği olmayan kodamanlar devlet politikası yönetecek, diplomasi yapacak, dünya siyasetine yön verecek… Abd adına biz utandık. Sokak kurnazları, dalavereciler, üç kağıtçılar bunlardan zekidir, soyludur, ahlaklıdır.
  İnsanlığın yüz karaları!

 4. 3 sene önce

  Turkiye 15 temmuz 2016’dan su ana kadar dogru ve milli politikalari uyguluyor. ABD/Israil ve taseronlari sancili. Ic taseronlardan muhalefet (CHP, IYI parti ve bilimum liboslar) dikkatleri kurt acilimina cekmek icin gece gunduz calismaktadirlar. Turkiye’nin sorunu kurt acilimi degildir. Sorun Mavi Vatan dedigimiz Dogu Akdeniz ve Ege karasularimiz, Suriye’de Firat’in dogusu sorunlaridir. Ok yaydan cikmistir. Bu noktadan sonra geri donus Turkiye’nin yikimi olur. Mavi Vatan ve olusturulmaya calisilan Kurdistan (Buyuk Israil) olum-kalim meselesidir. Turkiye ya bu sorunlarin ustesinden gelip, yirmibirinci yuz yilda ilk on ekonomi arasina girecek, yada yok olma tehlikesi ile karsi karsiya kalacaktir. Yasadigimiz ikinci Kurtulus Savasidir.

 5. Kabul etme sen kimsin oraya kıyın mı var köşenmi var sen neyi kabul edecen

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!