Popeyes hangi ülkenin?

Son yıllarda artan fast food zincirleri ile toplumun da yeme-içme alışkanlıkları oldukça değişti. Küresel şirketlerin kontrolünde olan fast food sektörü iş hayatının içinde yoğun bir süreçte olan çalışanların hızlı tüketimde olması gerekiyor. Bu nedenle hızla büyüyen fast food zincirlerinin kimlere ait olduğu da vatandaşların aklına gelen sorulardandır. Bu sorular İsrail-Filistin savaşıyla birlikte daha da arttı. Peki Popeyes hangi ülkeye ait?

popeyes hangi ülkeye ait

Kapitalist sistemin ve teknolojinin, insanları hızlı yaşama ittiği bugünlerde toplumların da gıda ihtiyacını karşılarken hızlı davrandığı görülüyor. Bu hızlı tüketim alışkanlığı gıda sektöründe insanları fast fooda yönlendiriyor. Burger King, Popeyes, KFC gibi fast food firmalarının sahipleri ise İsrail-Filistin savaşından itibaren büyük bir soru işareti olarak insanların zihninde beliriyor. Peki, Popeyes hangi ülkeye ait? Popeyes, İsrail’e mi ait?

POPEYES HANGİ ÜLKEYE AİT?

Eski adıyla Popeyes Chicken & Biscuits ve Popeyes Famous Fried Chicken & Biscuits olan Popeyes Louisiana Kitchen, Inc., Amerika Birleşik Devletleri merkezli, çok uluslu bir fast food zinciridir.
Popeyes, 12 Haziran 1972’de Al Copeland tarafından New Orleans-Louisiana eyaletindeki Arabi kasabasında kuruldu. KFC’ye karşı rakip olmayı hedefleyerek yola çıksa da başarısız oldu. 2017 yılında Popeyes, Restaurant Brands International (RBI) tarafından satın alındı. RBI ayrıca Burger King, Tim Hortons gibi fast food firmalarının da sahibi olup Kanada-ABD merkezli şirkettir. Burger King, İsrail-Filistin savaşında İsrail ordusuna gıda desteğinde bulunduğu için RBI’nın tutumu İsrail taraftarı olmuştur. Popeyes bir ABD merkezli oluşum olsa da bağlı olduğu şirket bünyesi bakımından İsrail’e destekte bulunmuştur.

Popeyes hangi ülkenin?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!