Celal Şengör’le ilgili önemli iddia

featured

Ahmet Hakan, bir öğrencisine yönelik yaptığı tacizle tepki çeken Prof. Dr. Celal Şengör’ün Türkiye’yi terk edeceğini öne sürdü.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Prof. Dr. Celal Şengör‘ün ülkeyi terk etme kararı aldığını iddia etti. Hakan, “Türkiye’de artık durmayacakmış. Bilimsel çalışmalarını yurtdışında yapmaya karar vermiş.” ifadelerini kullandı.

Şengör’ün, sosyal medyada paylaşılan ve bir kadın öğrencisini taciz ettiğini anlattığı video tepki çekmişti.

Ahmet Hakan’ın bugünkü yazısından ‘CELAL ŞENGÖR’ÜN BATI’DA BARINMASI İMKÂNSIZDIR’ başlıklı bölüm şöyle:

“Celal Şengör’le ilgili iki bilgi dolaşıyor ortalıkta:

BİR: Öğrencisinin eteğini kaldırıp şaplak atmasını normal görüyormuş, buradan taciz sonucu çıkmazmış.

İKİ: Türkiye’de artık durmayacakmış. Bilimsel çalışmalarını yurtdışında yapmaya karar vermiş.

Size bir şey söyleyeyim mi:

Normal şartlarda Celal Şengör gibi birinin, Batı üniversitelerinde barınması, tutunması mümkün değildir.

Çünkü Batı’da…

Öğrencisinin eteğini kaldırıp şaplak atan ve bunu normal bir davranış olarak gören bir üniversite hocasını, anasından doğduğuna öyle bir pişman ederler ki…

Kendisini ‘Yandım Allah’ diyerek Kapıkule’de bulmak zorunda kalır.”

Celal Şengör’le ilgili önemli iddia

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

11 Yorum

 1. 9 ay önce

  Bu taciz konusu nedeniyle yazmıyorum da: kendisini solcu, aydın görenler bu şahsı kendilerine ilah ederek bana yobaz demeye kalkıyorlardı

  Cevapla
 2. 9 ay önce

  Abartılı tavrınıza karşı abartılı yorumlara/tavırlara maruz kaldınız, bayım. Soruyorum: siz kendinizi temelde onlardan farklı mı sanıyorsunuz veya onlar gerçekten sizden farklı olduğunu mu düşünüyorlar? Bu arada ülkeyi gerçekten terk edecekseniz abartlı tavır sergileyen tüm “arkadaşlarınızı/düşmanlarınızı” da yanınızda götürür müsünüz!? Güle güle!

  Cevapla
 3. 9 ay önce

  Celal Şengör son derece zeki bir adam ama bu zeka mekanik bir zeka. Nihat Genç kendisinin geniş bilgi dağarcığını “ansiklopedi bilgisi” diye eleştirmişti. O zaman buna katılmadım ama zaman geçtikçe Nihat Genç’e hak verdim. Kendisinin doğru ile yanlışı ayırt etme konusunda ciddi bir sıkıntısı var gibi geliyor. Bizzat kendisinin kendisinde olduğunu söylediği Asperger hastalığı ile ilgili olabilir mi bilmiyorum.

  Cevapla
 4. 9 ay önce

  Gittiği yurtdışındaki çalışacağı kurumda da aynı bu kız öğrencisine yaptığını yapsın ve ne yaptığını da anlatsın bakalım.
  Avrupa Amerika çok ileri çok medeni diye Bize yıllarca yutturdukları sözde ileri ve kalkınmış ülkede bu kişiye neler yaparlar görelim!

  Cevapla
 5. 9 ay önce

  doğru ile yanlışı ayırt edemiyorsa ünivesite gibi ciddi bir kurumda ne işi var!! hastalığının arkasına saklanamaz. örtmeye çalışmayın yaptığı sapıklığı! yaptığı davranışı sizin kardeşinize, eşinize yapsa da böyle mi diyeceksiniz. Ayrıca Ne zekiliğinin gördük. Televizyonda birileri pohpohladı ve zeki diye yutturdular bunca yıldır. Türk olmayıp Türke hakaret eden adamları Batı çok güzel kullanıyor. Hatta soykırmcı diyenlere de nobel ödülü bile veriyor.

  Cevapla
 6. 9 ay önce

  Ahmet Hakan kendisine yakışan düzeysizlikte yazmış.

  Cevapla
 7. 9 ay önce

  Bak bak ‘düzeysizlik’ miş. çarpıtma yapma . Muhatap aldığı kişinin seviyesiyle cevap vermiş!

  Cevapla
 8. 9 ay önce

  Her fırsatta Türkleri Türkiyeyi aşağılamaktadır. İstanbulu fetheden Fatih Sultan Mehmet hakkında hakaretvari söylemleri vardır. Bu kişi Türk değil bir sırp tır. Ne olduğunu gizlemektedir. Babası Atatürkün kurduğu Cumhuriyetin herekese sağladığı eşitlik sayesinde Türkiyenin zenginlerinden olabilmiştir. Buna rağmen bu şahıs Atatürk hakkında kitap yazmış utanmadan Atatürke Diktatör demiştir. acaba sırbistanda yaşasalardı Aynı mal varlığına sahip olabilirlermiydi Türkiyedeki gibi zengin olabilirlermiydi. Türkiye de bugün kazandığı profesör maaşını ve imkanları sırbistanda yaşıyor olsa edinebilirmiydi. Daha önce de bağımsızlık değil koloni olmanın iyi bir şey olduğunu savunmuş: “https://www.veryansintv.com/celal-sengor-iyice-uctu-kolonyalizmi-savundu”, Türklere hakaret etmiş: “https://www.veryansintv.com/prof-dr-celal-sengoru-zor-durumda-birakacak-goruntuler”, Öğrenciyi Taciz ediyor: “https://www.veryansintv.com/celal-sengorden-tepki-ceken-sozler-etegi-kaldirdim-tokat-attim” Görün içimizdekileri ey Türk milleti.!!! Gittiği yurtdışındaki çalışacağı kurumda da aynı bu kız öğrencisine yaptığını yapsın ve ne yaptığını da anlatsın bakalım. Avrupa Amerika çok ileri çok medeni diye Bize yıllarca yutturdukları sözde ileri ve kalkınmış ülkede bu kişiye neler yaparlar görelim!

  Cevapla
 9. 9 ay önce

  Adam medeniyeti kızlara saplak atmak zannediyor.

  Cevapla
 10. 9 ay önce

  Doğru ile yanlışı ayırt edemeyen sadece Celal Şengör olmasa gerek. Bu arada doğru ile yanlışı ayırt edememek son derece ağır bir eleştiridir. Sapıklığı örtmeye çalışmak nereden çıktıysa? Okuduğunu anlamayan sözün ne anlama geldiğini bilmeyeb bir güruha laf yetiştireceğiz işi gücü bırakıp.

  Cevapla
 11. 9 ay önce

  Okuduğunu anlamadığımı söyleyen kişi de göz önünde olan biteni doğru algılayacak kapasitede olsa tamam diyecem de. uğraşamayacağım çarpıtma yapanlarla…

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!