Tehdit alan Prof. Esin Davutoğlu Şenol’un kapısına dana dili atıldı! Paylaşımları tüyler ürpertti…

Enfeksiyon hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol'un ofisinin önüne 2 adet dana dili bırakıldı. Daha önce birçok kez aşı karşıtları tarafından tehdit aldığını ifade eden Şenol olaydan sonra koruma talebinde bulundu.

featured

Bir süredir aşı karşıtlarının hedef aldığı Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol ölüm tehditleri aldığını, ofisinin kapısına dana dili bırakıldığını, failin kendini Op. Dr. Mustafa Yücel olarak tanıtan sahte doktor olduğunu duyurdu. Mustafa Yücel’in sosyal medya hesabından Prof. Şenol’u hedef alan paylaşımlar yaptığı, ofisinin önünde fotoğraf paylaştığı görüldü.

Koronavirüs salgını hakkında bilgiler paylaşan ve aşı karşıtlarının hedef aldığı Prof. Dr. Esin Şenol, ölüm tehdidi aldığını ve ofisinin kapısına 2 tane dana dili bırakıldığını sosyal medyadan duyurdu. Şenol, olayın ardından koruma talebinde bulundu.

‘KAN DONDURUCU PLANLI CİNAYET GİRİŞİMİ’

Prof. Şenol, yaşadıklarını sosyal medya hesabından şöyle anlattı:

“29 Temmuz 2022 tarihinde akşam üzeri ofisimin bulunduğu binaya girdiğimde, yanda bulunan otopark görevlisi, ‘Hocam, Avcı adlı bir hastanız size selam söyledi, beyaz bir Clio araba’ notunu iletti. Ardından ofisimdeki sekreterim ve bina görevlisi, benim bulunduğum katın merdivenlerine bırakılmış 2 adet dana dili bulduklarını, fotoğraflayıp sonra attıklarını söyledi. Binanın altında bulunan kafe görevlileri de bir hastamın bana 2 limonata yollattığını, kendi bırakmak istememe nedeni olarak ‘Esin hoca böyle şeyleri sevmez’ dediğini iletti.

İlgili şahsın sosyal medya aracılığıyla da paylaştığı cinayete hazırlık vurguları ve çeşitli tetikçiler eliyle planlandığı izlenimini güçlendiren girişimin, o gün oraya geç bir saatte uğramam nedeniyle bertaraf edilmiş olduğumu anlıyorum. Bu kan dondurucu planlı cinayet girişimi, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı gibi konuyla ilişkili takipleri olması gereken bakanlık ve mercilerin ben ve birkaç bilim insanına yapılan tüm şiddet dolu tacizlere seyirci kalırken ve yargı suç kabul edip izlemezken olmaktadır.

‘KORUMA TALEBİNDE BULUNDUM’

Daha önce defalarca basın paylaştı, bizler anlattık ama seyredildi. Kişi hakkında emniyet birimleri gerekli işlemleri başlatarak harekete geçmiştir. İlişkili bulunduğu tüm grupların araştırılmasını konunun organize olabileceğini bildirdik. Ben koruma talebinde bulundum.

Bunun yakın bir fiziksel tehdit olduğunu algıladım. Uzun süredir AŞI KARŞITI; PLANDEMİKÇİ hesaplardan tehdit alıyor ve suç duyurularında bulunuyorum. Ancak bizim yaptığımız suç duyuruları ‘ifade özgürlüğü’ ya da ‘adres bulunamadı’ şeklinde karşılık buluyor.

Karakola suç duyurusunda bulunmaya gittim. Bina ve otoparktaki kameralar izlenerek ilgili kişinin sosyal medyada Op.Dr.Mustafa Yücel olarak ve sahte doktor olarak bilinen, Büyük Uyanış Derneği üyesi kişi olduğu saptanıldı.

Sosyal medya hesabı emniyet tarafından takibe alındı. Ekte tüyler ürpertici paylaşımları var.”

PAYLAŞIMLARI TÜYLER ÜRPERTTİ

Sosyal medyada Mustafa Yücel ismini kullanan kişinin paylaşımları tüyler ürpertti. Paylaşımında “Geldim dairenin kapısı açık bekliyorum. Buralarda ya da evin orada olacağım.” ifadelerini kullanan Yücel, “av oyunu” ve “kanlı şölen” gibi etiketler kullandı.

Tehdit alan Prof. Esin Davutoğlu Şenol’un kapısına dana dili atıldı! Paylaşımları tüyler ürpertti…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 ay önce

    Her ihanetin bir sonucu olur.

    Cevapla
  2. 2 ay önce

    Adam resmen kayaya takmış. Tam bir şizofren. Hocaya bir şey yapmadan harekette geçmeliler

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!