Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu Başkent Üniversitesi rektörü seçildi

Prof. Dr. Haldun Müderisoğlu Başkent Üniversitesi rektörü seçildi.

featured

Başkent Üniversitesi Tıp fakültesinde; Tıp Fakültesi Dekanı, Dahili Tıp Bilimleri Bölüm başkanı ve Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapan Haldun Müderrisoğlu Başkent Üniversitesi rektörlüğüne seçildi.

HALDUN MÜDERRİSOĞLU KİMDİR?

Müderrisoğlu, 30 Mayıs 1958 tarihinde Çorum’da doğdu. 1964 yılında Sivas Selçuk İlkokulunda okul hayatına başlayan Müderrisoğlu, ilkokulu 1969 yılında Aydın Cumhuriyet İlkokulunda tamamlandı. Aydın’da Gazipaşa Ortaokulu’na ve Eskişehir’de Devrim Ortaokuluna giden Müderrisoğlu, liseyi ise Ankara Atatürk Lisesi’nde okudu.

Liseyi Ankara’da okuyan Müderrisoğlu, 1975 yılında üniversite hayatına ilk adımı da Ankara’da attı. Müderrisoğlu, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 3.94/4.00 not ortalamasıyla mezun oldu. Müderrisoğlu, mezun olduktan sonra; 1984 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde İç Hastalıkları araştırma görevlisi oldu. Daha sonra ise , Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Kardiyoloji araştırma görevlisi olarak görev aldı.

1991 yılında Malatya’da İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Yardımcı Doçent olarak görev alan Müderrisoğlu, İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Başkent Üniversitesi’nde Doçent olarak görev aldı. Müderrisoğlu, 1996 yılında Başkent Üniversitesi’nde profesörlük yaptı.

ÖDÜLLER

Müderrisoğlu’nun kazandığı bazı ödüller şu şekilde:

1982 “Profesör Dr. İhsan Doğramacı Üstün Başarı” ödülü

1986 “Profesör Dr. Şeref Zileli Yılın Asistanı” ödülü

1995 “Türk Kardiyoloji Derneği Genç Araştırmacı” ödülü

 

Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu Başkent Üniversitesi rektörü seçildi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!