Prof. Dr. Uğur Şahin’den dikkat çeken koronavirüs uyarısı

featured

BioNTech’in kurucu ortağı ve CEO’su Prof. Dr. Uğur Şahin, koronavirüs varyantlarına bağlı olarak artan vaka sayılarına ilişkin açıklamalarda bulundu. ABD merkezli Barron’s dergisinde yer alan habere göre, Prof. Dr. Şahin, Covid-19’un yeniden artabileceğini vurgulayarak, dördüncü dalga olasılığına dikkat çekti

BioNTech’in kurucu ortağı ve CEO’su Prof. Dr. Uğur Şahin, Barron’s’un Investing in Tech konferansında koronavirüs salgınının yeniden canlanabileceği konusunda uyardı.

BİRLEŞİK KRALLIK’TA ARTMAYA DEVAM EDİYOR

Prof. Dr. Şahin, ilk kez Hindistan’da tespit edilen ve birçok ülkeye yayılan Delta varyantına ilişkin endişeler olduğunu söyleyerek, “İnsanların yaklaşık yüzde 50’sinin ikinci aşısını olduğu Birleşik Krallık’ta, Delta varyantı hala artıyor” diye konuştu.

Bu durumun virüse karşı uyanık kalmanın bir nedeni olduğunu söyleyen Prof. Dr. Şahin, “Dikkatli olmazsak ve yeterince temkinli olmazsak bazı bölgelerde dördüncü dalgayla karşılaşabiliriz” dedi.

‘BİR SONRAKİ DALGAYA GEÇEBİLİRİZ’

Covid-19’da enfeksiyon oranları gibi verilerin izlemesinin de önemli olduğunu kaydeden Prof. Dr. Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Rakamlar düşüyorsa, sorun yok. Ancak sayılar artıyorsa, bir sonraki dalgaya geçebiliriz.”

Bloomberg’e göre, küresel nüfusun yaklaşık yüzde 16’sı çarşamba günü her iki aşısını da oldu.

 

 

Prof. Dr. Uğur Şahin’den dikkat çeken koronavirüs uyarısı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

7 Yorum

 1. 1 sene önce

  dünya aşı bankası konuştu……döviz kripto paragibi sanki şaka mı bu.. fed açıklama yapacak..merkez bankası açıklama yapacak yok alon musk şunu dedi döviz borsa altın faiz aşağı yukarı…hayırdır bu akıdeşide aşıcılar birlik başkanı mı seçtiler ne?

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  4. Dalganızı da geçin. Milletin 2 yılını çaldınız küresel sultanlar. Satacak başka ne ilaçlarınız var? İnsan hayatı zerre umrunuzda değil; yemeyin bizi.

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  dördüncü dalga olasılığı ? HIC SASIRMAM !!!!

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  Uğur Şahin gariban bör ailenin namuslu bir bilim insanı olan oğludur. Hemen küresel sultanlar vs diye büyük laflar etmeyin. Sizin gibi her şeyi bilenlerin yüzünden artıyor bu mikroplar…

  Cevapla
 5. 1 sene önce

  Aşı da ürettiniz bir arpa boyu yol gidilmedi. Kalkmış hala yeni dalgadan bahsediyor. Tabi ne kadar uzasa bu iş o kadar kârlısınız. Bir doktor tüccar ise orada durup düşünmek lazım. Aşı da olmayacağım. Kopsun inceldiği yerden.

  Cevapla
 6. 1 sene önce

  Hmm. Zatı muhterem kusura bakma da plandemi hikâyelerinizi Alamanlara anlatın bize değil. Kimseye köle olmak gibi bir niyetimiz yok. Ama ölürsün. Ee sen kalacağını mı zannediyorsun beyim? Bizim inancımızda kırk takla da atsan zamanı gelmeyen ölmez geleni de kimse tutamaz…

  Cevapla
 7. 1 sene önce

  Nedense bu adamin gulucuklerine bir turlu guvenemedim. Bu arada duydumki kisisel serveti 4 milyar dolara dayanmis. 4uncu 5inci 6inci dalga 5 milyar,6 milyar……

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!