Prof. Ebubekir Sofuoğlu’ndan skandal açıklama: İstanbul Sözleşmesi çok kan dökecek

featured

Akıl dışı açıklamalarıyla gündeme gelen Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, İstanbul Sözleşmesi ile cinsiyet değiştirmek isteyen 12-13 yaşındaki bir çocuğun devlet tarafından ailesinden zorla alınabileceğini ve ameliyatın SGK’ya ücretsiz yaptırılabileceğini iddia etti.

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, İstanbul Sözleşmesi ile cinsiyet değiştirmek isteyen 12-13 yaşındaki bir çocuğun devlet tarafından ailesinden zorla alınabileceğini ve ameliyatın SGK’ya ücretsiz yaptırılabileceğini iddia etti. Sofuoğlu bu sözlerinin olduğu haberi de “Bu metin çok kan dökecek” notuyla paylaştı.

Daha önce Google’ı 2. Abdülhamid ‘in icat ettiğini söyleyerek gündeme gelen Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, Milat gazetesine yaptığı açıklamaların haber linkini “Çok okudum, kafa patlattım. Bu lanet sözleşme kan dökülecek gizli tuzaklarla dolu. Sözleşmenin tamamını, DİKKATLE okuduğunuzda bunu anlıyorsunuz. İstanbul Sözleşmesini OKUMADIĞINIZI SİZ BİLİYORSUNUZ. Bari bu metni okuyun. NASIL UYARAYIM ARTIK BİLMİYORUM. BU METİN ÇOK KAN DÖKECEK” sözleriyle paylaştı. 

Sofuoğlu Milat gazetesine verdiği söyleşide İstanbul Sözleşmesi’nden çekilinmesini 4. maddeye dayanarak şöyle gerekçelendirdi.

“Bu ifadeyi 45. madde ile okuduğunuzda baskıya dönüşmüş olur. Yani 4 ve 45. maddede ‘çocuk aile tarafından baskı görüyorsa ailesinin elinden alınır’ diye bir ifade var. Cinsel yönelim kendiliğinden oluşmuyor, medyayla; iletişim araçlarıyla, televizyon dizileriyle, reklamlarla, sosyal medyayla çocukları teşvik edip özendiriyorlar. Mesela çocuk henüz 12-13 yaşındayken ’Ben cinsiyet değiştirme ameliyatı olacağım’ dediğinde aile buna karşı çıkarsa 4 ve 45. maddeye göre devlet çocuğu ailenin elinden alıp cinsiyet değiştirme ameliyatını da SGK’ya ücretsiz yaptırabilir.”

4. madde nedir?
“Taraflar bu Sözleşme hükümlerinin, özellikle de mağdurların haklarını korumaya yönelik
tedbirlerin, cinsiyet, toplumsal cinsiyet, ırk, renk, dil, din, siyasi veya başka tür görüş, ulusal
veya sosyal köken, bir ulusal azınlıkla bağlantılı olma, mülk, doğum, cinsel yönelim,
toplumsal cinsiyet kimliği, sağlık durumu, engellilik, medeni hal, göçmen veya mülteci
statüsü veya başka bir statü gibi, herhangi bir temele dayalı olarak ayrımcılık yapılmaksızın
uygulanmasını temin edeceklerdir.”

45. madde nedir?
“Taraflar Bu Sözleşme uyarınca belirlenen suçların, ciddiyetleri dikkate alınarak, etkili,
orantılı ve caydırıcı cezalarla cezalandırılması için gerekli yasal veya diğer tedbirleri
alacaklardır.
Taraflar faillerle ilgili olarak aşağıda belirtilen diğer tedbirler de alabilirler:
– Hüküm giyen şahısların izlenmesi veya bu şahısların kontrol altında tutulması;
– Çocuğun menfaatleri, ki buna çocuğun güvenliği de dahildir, başka bir şekilde teminat
altına alınamıyorsa velayet haklarının geri alınması.”

Tarih profesöründen Ayasofya yorumu: Camide fahişe olur mu?

Prof. Ebubekir Sofuoğlu’ndan skandal açıklama: İstanbul Sözleşmesi çok kan dökecek

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 3 sene önce

    Ebubekir Sofuoğlu önce neye iman ediyor onu açıklasın sonra gelsin o iman ettiği kitaplar’da neler var bugüne kadar onlardan fetva alanlar neler yapmış yiyorsa konuşalım. heee ben Kur’ana iman ediyorumda demesin neyi savunduğunu da ona videolarla gösteririz. Hadis, icma, Mezhep kitaplarına iman ediyor hiç kıvırmasın!! işte bu kitaplala onu deşifre edeceğiz. Varmi kabul eden.

  2. 3 sene önce

    18 yaş altı çocuk olarak kabul ediliyor. 18 yaş altı anne baba rızası olmadan cerrahi müdahale yapılamaz. Ayrıca çocuk cinsiyet değiştireceğim dediğinde ayrıntı tetkik yapılıyor. Çocuk endokrin, çocuk psikiyatri, çocuk cerrahi… Oluşan kurul tetkikleri, çocuğun davranışlarını, anne babanın görüşlerini dinleyip ona göre karar veriyor. Profesör ünvanı verilen bu şahsiyet tam bir şarlatan. Bilmediği konuda yorum yapıyor. Topluma zarar veriyor. Bu insanı konuşturan ve bir yerlere getirenlere hakkımı helal etmiyorum.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!