Profesöre bak! ‘Deprem değil Allah öldürür, Mars’ta olsalar yine öleceklerdi’

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından sosyal medyadan "Deprem veya binalar öldürmez, Allah öldürür. O da eceli geleni" paylaşımını yapan öğretim üyesi Prof. Dr. Ali İhsan Göker hakkında idari soruşturma başlatıldığını açıkladı.

featured

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali İhsan Göker, Kahramanmaraş merkezli 10 şehirde yıkıma neden olan 2 büyük depremin ardından sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulundu. 

Prof. Dr. Göker, “Deprem veya binalar öldürmez, Allah öldürür. O da eceli geleni. Depremde ölenler aynı anda Mars’ta bile olsalar yine öleceklerdi. Ölüm mekana değil zamana bağlıdır” dedi. 

Tepki çeken paylaşımların ardından Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nce Prof. Dr. Göker hakkında idari soruşturma başlatıldığı duyuruldu. Üniversiteden yapılan açıklamada, “Üniversitemiz Fen Fakültesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Ali İhsan Göker hakkında sosyal medyada yaptığı açıklamalarından dolayı idari soruşturma açılmıştır. Soruşturma sonucunda verilecek karar kamuoyu ile paylaşılacaktır” denildi. 

SİNANOĞLU’NUN FOTOĞRAFINI KULLANMIŞ

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali İhsan Göker’in paylaşım yaptığı sosyal medya sayfasında, 2015 yılında yaşamını yitiren Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu’nun fotoğrafını, profil fotoğrafı olarak kullandığı görüldü. (DHA)

Profesöre bak! ‘Deprem değil Allah öldürür, Mars’ta olsalar yine öleceklerdi’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 Yorum

 1. 8 Şubat 2023, 19:51

  Bunun gibiler depremlerden de zararlı yaratıklar.Büyük olasılıkla çalıntı sınavlarla geldiği durumla yaydığı bilim düşmanlığı ile yaptığı zararlar ödettirilmeli.Deprem Felaketinde bu kadar büyük kayıplardan sorumlu düşüncelerin yayıcısı.Sonuçta
  İnancını, laik eğitimi ,ulus devleti yıkmak için kullanan bir Vatan haini gibi davranmış olduğunu düşünüyorum.

  yargılanıp , insanlarla iletişimi kontrol altına alınmalı
  iletişimi

  ödemeli.

 2. 2008 li yıllarda Sakarya üniv. Tanıdığı olan biri (ki bu olaydan sonra arkadaşlığı kestim) tnıdık prof. sayesinde çevre yüksek müh. oldu. hemde tezsiz. (hocanın verdiği tezle) bu tip (sıfatsız) büyük ihtimalle bu şekilde eğitimci olmuştur…

 3. Bu şarlatanlara bu diplomaları kim, nasıl veriyor sorgulanmalı

 4. Tarafsız bir bilim kurulu bu adam’ı Ortaokul-Lise Fizik ve Matematik derslerinden sınava çekmeli,herbirimden en az 70 Puan alamazsa işine son verilip üniversiteden aldığı her türlü maaş ve ödenekler faizi ile geri alınmalıdır.

 5. 8 Şubat 2023, 15:40

  Bu herifleri kim profösör yapıyor? Neyazık ki daha böyle onlarca çakma prof var ülkemizde.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!