PTT’yi zarara uğratan 5 isim terfi etti

featured

Sayıştay raporuna da yansıyan 200 milyon TL’lik usulsüzlükte imzası olan 5 isim yüksek maaşla yeni görevlere getirildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) ile iştiraki PTT Bilgi Teknolojileri A.Ş.’de 2018 yılında yaşanan ve kamuoyunda “hayali evrak vurgunu” olarak bilinen 200 milyon TL’lik dijital arşiv yolsuzluğunda imzası bulunan bürokratlara yeni görevlendirmeler yapıldığı ortaya çıktı.

39 BİN TL MAAŞI VAR

Yargıya da taşınan işlemin altında imzası bulunan 2016-2020 döneminde PTT’de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Yusuf Canbolat’ın 2 Kasım 2020’de, 39 bin TL maaşla Kardemir Yönetim Kurulu Üyesi yapıldığı öğrenildi.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, dönemin PTT İnsan Kaynakları Daire Başkanı Engin Demir, Aile Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’ne getirildi. O dönem Muhasebe Daire Başkanı olarak görev yapan Ziyafettin Kılıçoğlu’nun da Aile Bakanlığı’na geçtiği ortaya çıktı. Dönemin Teknoloji Genel Müdürü İsmail Köse de Havelsan’a Proje Yöneticisi oldu.

PTT’nin 2019 yılındaki 1.2 milyar TL’lik zararının sorumlusu olarak gösterilen dönemin genel müdürü Kenan Bozgeyik’in de aylardır PTT’den maaş almaya devam ettiği tespit edildi. Ocak 2021 ve Mayıs 2021 dönemine ait belgelere göre, Bozgeyik’e PTT’den müşavir kadrosuyla ocak ayında 14 bin 451 TL, mayıs ayında ise 12 bin TL ödeme yapıldı.

‘ÖDÜLLENDİRİLDİLER’

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, “Yolsuzlukta imzası bulunan yetkililerin de soruşturma geçireceklerine adeta ödüllendirildiklerini görüyoruz. Bu kişilere sahip çıkılması, iktidarın Sayıştay raporlarını Meclis denetiminden kaçırma çabalarının sebebini de açıkça ortaya koyuyor. PTT’nin yandaş şirketlere aktardığı bu paralar, vatandaşın vergileridir ve tüm yetkililer yargı önünde hesap vermelidir” dedi.

PTT’yi zarara uğratan 5 isim terfi etti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. Söylediklerin doğrudur Murat Emir efendi; ancak bunları çoookk önceden söyleyecektim, hatta araştıracaktin..sen ne için milletin vekili oldun, sorgulamalisin…CHP de ki haksızlık ve hukuksuzluklar için ne zaman konuşmayı düşünüyorsun…partiden kovaladiklariniz vatansever, bagimsizlikci değil miydi..ilgezdilerin peşinde devam edip de yolsuzluklar hakkında konuşmak nasıl bir yuzsuzluktur…soruyorum…

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Haberin basligi günümüzde gerceklerden sektirilmis bir baslik olmus… hortumlama ve usulsüzlüklerde katkisi olanlar ödüllendirildi..,..

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Atatürk’ün kurduğu kağat üretimi fabrikası ve Kayseri uçak fabrikası gibi PTTyi de batırıyorlar birde çıkıpta biz emperyaliste karşıyız biz İsrail’e karşıyız biz dindar Müslüman falanız diyorlar. Chatam house’a giden , Türkiye’yi Yahudi rothchild bankalarına 500 milyar dolar borçlandıran, katar merkezli rothchildler sermaye fonuna stratejik fabrikalarımızı satan kesim gelmiş Atatürk’e lanet okuyor

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin
  Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin

  Tevfik Fikret

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!