‘Rabbi Yessir’den sansürcüye… ‘Şaraçhane’yi işaret eden Akşener’e İmamoğlu’ndan yanıt

İYİ Parti lideri Meral Akşener, asılmayan parti afişleri için Saraçhane'yi işaret etmiş, Ekrem İmamoğlu'nu “sansürsü” ilan etmişti. Akşener, "Bizi engelleyen Saray değil Saraçhane" demişti. İmamoğlu, Akşener'in sözlerine, "İstanbul'da Ekrem İmamoğlu üzerinden konuşmak veya taş atmak böyle bir prim yapacak zannedilir” diye yanıt verdi. Akşener, geçen yıllarda İmamoğlu'nu Fatih Sultan Mehmed'e benzetmiş, yüzünde “Rabbi Yessir” görmüştü...

featured

İstanbul Tasarım Müzesi’nin açılışının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in kendisini hedef alan açıklamalarına ilişkin konuştu.

‘PRİM YAPACAK ZANNEDİLİR…’

İmamoğlu, Ankara, İstanbul ve İzmir’de hazırladıkları seçim afişlerinin bilboardlara asılmasının engellendiğini öne süren ve İBB’yi suçlayan Akşener’e şu yanıtı verdi:

“Bizim öyle bir engelleme veya bu tarz bir girişimde bulunmayacağımızı en iyi kendileri bilirler. Bu noktada ne için yaptığını bilmiyorum bu açıklamayı, ama muhtemelen bilboard meselesi… Bu işin sadece İstanbul’u yok, muhtelif şehirleri var. Bu işler de şehirlerde firmalarda yönetiliyor. Onlarla konuşabilirler.

İstanbul’da Ekrem İmamoğlu üzerinden konuşmak veya taş atmak böyle bir prim yapacak zannedilir şekle doğru gidiliyor. Hayırlısı. Allah’tan alışığız. Bize atılan hiçbir taşın etkisi olmaz. Bize doğru gelirken havada güle dönüşür. Dikkat etsinler, bizim öyle bir endişemiz yok. İnsanlara karşı, demokrasiye karşı sorumluluk hissettik. Bu sorumluluğun dışında da hareket etmedik. Bunu en iyi sayın Akşener bilir.”

‘NEZAKETSİZ TUTUM’

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’den bahsederken, ‘Eş Genel Başkan’ ifadesini kullanmasına dair de konuşan İBB Başkanı İmamoğlu, “Bu nezaketsiz tutum ve tavırlar ne muhatabım ne de cevap vereceğim niteliğe sahip. Kötü söz sahibine aittir” dedi.

MERAL AKŞENER NE DEMİŞTİ?

Meral Akşener bugünkü grup toplantısında yaptığı açıklamada, yerel seçim için hazırladıkları afişlerin Ankara, İstanbul ve İzmir’deki bilboardlara asılmasının engellendiğini ileri sürmüştü.

Ekrem İmamoğlu’nu hedef alarak “Bizi engellemek isteyen Beştepe değil Saraçhane” ifadesini kullanmıştı.

Mansur Yavaş’ı da hedef gösteren Akşener, şunları söylemişti:

“Biz, zaten şirkete telefon açan bu fevkalade cabbar arkadaşları kapalı kapılar ardında aslan kesilip, iş icraata geldiğinde ise meydana çıkmaya cesaret edemeyişleriyle tanıyoruz. Ama belli ki, bunlar karşılarında kimlerin olduğunu unutmuş.”

thumbnail
İlişkili Haber

Meral Akşener: Bizi engelleyen Saray değil, Saraçhane

RABBİ YESSİR NEREYE GİTTİ?

Akşener geçen yıl, yaptığı bir açıklamada, ablasının dindar olduğunu ve AKP’li kadınlarla takıldığını vurgulayarak “Benim ablam 75 yaşında dindar bir kadın. Ablam AK Parti bünyesindeki dindar kadınlarla da beraber olan biri. Ablam bana ‘Ekrem Kardeşimin yüzünde Rabbi Yessir gördüm’ dedi. Arkadaşlarını sordum, onlar da sempati duymuşlar” demişti.

FATİH’E BENZETMİŞTİ

Geçen yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Yenikapı’daki etkinliklerde İmamoğlu’na methiyeler düzen İyi Parti Lideri, “1453, Fatih Sultan Mehmet aynı senin gibi dedi ki; ‘Ya İstanbul beni alır, ya ben İstanbul’u alırım. Bizans’a, Avrupa’ya rağmen, Haçlılara rağmen ya İstanbul’u alırım ya İstanbul beni alır. İki kararlı lider ve İstanbul alındı. İkinci istikbal fethi..” ifadelerini kullanmıştı.

‘Rabbi Yessir’den sansürcüye… ‘Şaraçhane’yi işaret eden Akşener’e İmamoğlu’ndan yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!