‘Koalisyonu ben yıktım’… Akşener, 32. Gün’deki o sözlere ne dedi?

İYİ Parti lideri Meral Akşener "Refah Partisi-Anavatan koalisyonunu ben yıktım" sözleriyle ilgili açıklama yaptı. Akşener, “Haber namustur. Bunların ortadan kalktığı bir dönemdeyiz” dedi.

featured

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, 25 yıl önce 32. Gün programında söylediği sözler sosyal medyanın gündemine düştü.

Akşener “İşini beceremeyen insanları siz taşıyabilir misiniz? O soruyu hiç sormadılar. Ben Kadın Kolları Genel Başkanlığı’mda 8 ayda 45 il gezmişim. Refah Partisi-Anavatan koalisyonunu ben yıktım, kadınlarla yıktım. Ben iyi bir örgütçüyüm. Hedefim teşkilatta yürümekti. Bakanlık da oradan çıktı” sözleriyle ilgili açıklama yaptı .

Meclis’te, grup toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akşener, şunları söyledi:

“Refah-Anavatan koalisyonunu yıktık. Yerine ne kurulmuş kardeşim? Refah-Yol kurulmuş… Peki nasıl oluyor da ben Refah-Yol’u yıkıyorum. Ve o arada da Refah-Yol’un İçişleri Bakanı olarak oradayım. Konuşmaya gittiğimiz konu da Susurluk meselesi… Böyle bir zekasızlığın ortaya konmasına hayretler içindeyim.

Gerçekten Sayın Erdoğan adına çok üzüldüm. İyi ki de o Refah-Yol’un kurulmasını sağlamışım. İyi ki de o Refah-Yol’un kurulmasına vesile olmuşum. Çünkü 28 Şubatçılar çerçevesi içinde yıkılıncaya kadar, Türkiye’nin ekonomisine, ahlakına, yönetimine önemli katkıları olan bir iktidardı. O iktidarın da bakanı olmaktan gurur duyuyorum.”

 

‘Koalisyonu ben yıktım’… Akşener, 32. Gün’deki o sözlere ne dedi?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 ay önce

    Zaten MHP’yi de ikiye bölmeye ve yıkmaya sen kalktın, neymiş sana cumhurbaşkan olmana vaat vermişlerdi şimdi de senin için önemli olan Türk değil Türkiye değil Anadolu değil sadece hükümette payın olmadır. Ve 6’lı masada bu pay üzerine anlaşmazlık çözülmüyor

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!