Reklamı aldılar ama… Hangi gazete 29 Ekim’i görmedi?

featured

Günlük yayın yapan yandaş, cumhuriyet karşıtı ve tarikatçı bazı gazeteler Cumhuriyet Bayramı yokmuş gibi davrandı. Bazıları ise bayramla ilgili reklam aldı ancak haberini yapmadı.

Türkiye, Cumhuriyet’in 98. yılını kutluyor; ancak tarikatçı ve iktidara yakın bazı gazeteler Cumhuriyet Bayramını birinci sayfalarında görmedi. Cumhuriyet Bayramı ile ilgili haber yapmayan söz konusu gazetelerin kimileri sayfalarına cumhuriyeti kutlayan reklamları para karşılığında almayı ise ihmal etmedi.

İktidara yakın ‘Diriliş Postası’, ‘Milat’ isimli gazeteler birinci sayfalarında bir operatör şirketinin cumhuriyet ile ilgili reklamına yer verdi; Cumhuriyet Bayramı ve 98’inci yıl ile ilgili hiçbir habere değinmedi. AKP’ye yakın gazetelerden ‘Yeni Söz’ adlı gazete de Cumhuriyet’i yok saymayı tercih edenlerdendi. İktidara verdiği destek ve nefret diliyle sık sık gündeme gelen İslamcı Akit ise bir cümle ile ’29 Ekim kutlanıyor’ başlığı’ ile verdiği haberde Erdoğan ve Bahçeli’nin mesajlarını paylaştı. Ancak Akit de 29 Ekim reklamını parası karşılığında sürmanşetine çekmeyi bildi. 

EMEP’in yayın organı Evrensel gazetesi de bazı yandaş ve tarikat gazeteleri gibi 29 Ekim’i görmemeyi tercih etti. Evrensel, ‘Halkın Cumhuriyeti İçin’ sürmanşetiyle çıktı.

TARİKAT GAZETELERİNDE DE CUMHURİYET YOK

Nurcuların gazetesi Yeni Asya ise Cumhuriyet Bayramında, Atatürk düşmanı ‘Said-i Nursi’nin sözlerini manşete çıkarmayı tercih etti. Süleymancıların gazetesi İstiklal’de Cumhuriyet’in 98. yılı ile ilgili bir habere yer vermeyi tercih etmedi.

Hüda-Par’ın yayın organı Doğru Haber isimli gazete de 29 Ekim Cumhuriyet Bayamı yokmuş gibi yapan yapmayı tercih eden mecralardan biri oldu.

İşte Cumhuriyeti görmeyen gazetelerin bazılarının birinci sayfaları:

Reklamı aldılar ama… Hangi gazete 29 Ekim’i görmedi?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!