Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararı ile 9 vali görevden alındı, 20 ilin valisi değişti

Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararıyla, 10 ilin valisi yer değiştirdi, 9 ilin valisi Vali-Mülkiye Başmüfettişliği görevine getirilirken, 9 ile yeni vali atandı.

featured
service

Valiler Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Alınan karara göre; Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Bolu Valisi Ahmet Ümit, Van Valisi Mehmet Emin bilmez, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Bartın Valisi Sinan Güner, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu görevden alındı.

İÇİŞLERİ’NDEN DE AÇIKLAMA GELDİ

Atama kararı sonrası İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanlığı  Valiller Atama Kararnamesi Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlanmıştır. Yayımlanan kararname ile; 10 ilin valisi yer değiştirdi, 9 ilin valisi Vali Mülkiye Başmüfettişliği görevine getirilirken, yerlerine yeni vali atandı” denildi.

thumbnail
İlgili haber

Diyarbakır Valisi, üstünde ‘Kürdistan’ yazan albümle poz verdi

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararı ile 9 vali görevden alındı, 20 ilin valisi değişti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 1 hafta önce

    Bu zat Diyarbakır valisi değil, olamaz. Ancak şahsın valisi olabilir. O da al birini, vur ötekine! Bu günler sonsuza kadar sürmez. Öyle yada böyle bitecek. Başımıza gelen bu uğursuzlar geldikleri gibi gidecekler.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!