Resmi Gazete’de yayımlandı: Vatandaşlık için konuta 400 bin dolar kriteri

Türkiye vatandaşlığı için alınması gereken konut fiyatının 250 bin dolardan 400 bin dolara yükseltilmesine ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

featured
service

Türkiye’de vatandaşlık alabilmek için 1 milyon dolar ya da karşılığı dövizle konut alma şartı Eylül 2018’de 1 milyon dolardan 250 bin dolara düşürülmüştü.

Son dönemde sığınmacı ve kaçaklarla birlikte, ev karşılığı vatandaşlık verilmesine de kamuoyundan büyük tepki geldi.

Kanunda düzenleme yapan hükümet, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı için alınması gereken konut fiyatının 250 bin dolardan 400 bin dolara yükseltilmesine ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Resmi Gazete’deki karara göre ayrıca, en az 500 bin dolar veya karşılığı döviz tutarında katkı payı ile bireysel emeklilik sistemine giren ve 3 yıl sistemde kalan yabancılara da Türk vatandaşlığı verilebilecek. Bu karar ise bugün itibariyle yürürlüğe girdi.

Resmi Gazete’de yayımlandı: Vatandaşlık için konuta 400 bin dolar kriteri

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 1 hafta önce

    Avrupada ki ulkelerden konut alinca yalnizca 5 yilligina oturum hakki veriyorlar.secme secilme oy kullanma polis olma hukukcu olma devlette calisma hakki kesinlikle yasak. 5 yil sonunda da tekmeyi basarlar totona. Bunlar kalkmis ev alana vatandaslik veriyorlar. Amaclari demografiyi degistirmek. Turkleri azinlik yapmak.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!