Richard Teng kimdir? Binance’nin yeni CEO’su Richard Teng’in biyografisi…

‘Hatalarım oldu’ ifadesiyle istifa eden Binance’nin eski CEO’su Changpeng Zhao'nun yerine Richard Teng geldi. Peki Richard Teng kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? İşte Binance’nin yeni CEO’su Richard Teng’in biyografisi…

featured

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’nin eski CEO’su Changpeng Zhao, kara para aklama suçlamalarını kabul edip ‘hatalarım oldu’ ifadesiyle istifa ettikten sonra yerine Richard Teng geldi. Binance’nin yeni CEO’su Richard Teng kimdir?

 

RİCHARD TENG KİMDİR?

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’nin yeni CEO’su Richard Teng, Nanyang Teknoloji Üniversitesi’nde muhasebe bölümünden 1994 yılında lisans derecesiyle mezun olduktan sonra Batı Avustralya Üniversitesi’nde uygulamalı finans alanında yüksek lisans eğitimini 1998 yılında tamamlamıştır. Ayrıca Pennsylvania Üniversitesi’ne bağlı Wharton School’da 2004 yılında yönetici liderlik programına katılım sağlamıştır.

Richard Teng 52 yaşında ve tecrübeli bir finansal yöneticidir. 30 yılı aşkın bir süre düzenleme ve hizmetler üzerine tecrübesi vardır. Teng, Binance’ye katılmadan evvel 1994 yılında Merkez Bankası’nda göreve başladı. Merkez Bankası’nda 13 yıl görev yaptıktan sonra 2007 yılında Singapur Borsası’na geçti. Singapur Borsası’nda 7 yıldan fazla süre regülasyondan sorumlu üst düzey yöneticilik yaptı. 2015 yılında göreve başladığı Abu Dabi Global Market’te (ADGM) Finansal Hizmetler Düzenleme Kurumu CEO’su olarak görev yaparken 6 yıl boyunca piyasalar nezdinde yeteneklerini gösterme fırsatı buldu. Bu süreçte Forbes tarafından “Dünyanın önde gelen yenilikçi regülatörlerinden biri” ifadeleriyle tanıtıldı. Ayrıca tecrübeleri arasında Singapur Para Otoritesi’nde kurumsal finans direktörlüğü ve Singapur Borsası’nda (SGX) baş düzenleyicilik de bulunmaktadır.

Richard Teng, Binance bünyesine 2021 yılında katılmıştır. Öncelikle Binance Singapore’un CEO’su olarak Binance bünyesinde yer almıştır. Daha sonraki süreçte Teng, MENA Bölge Başkanlığı, Avrupa ve MENA Bölge Başkanlığı; Asya, Avrupa ve MENA Bölge Başkanlığı, ardından Binance CEO’su olmadan önce Bölgesel Pazarlar Başkanlığı görevine gelmiştir.

Richard Teng kimdir? Binance’nin yeni CEO’su Richard Teng’in biyografisi…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!