Rıdvan Dilmen: Allah asgari ücretin 8 bin lira olduğu günleri göstersin

featured

Rıdvan Dilmen’in TRT programındaki ‘asgari ücret’ ve ‘8 bin lira maaş’ açıklamaları sosyal medyada tartışma konusu olmuştu. Konuşmasının çarpıtıldığını belirten Dilmen o sözlerine açıklık getirdi.

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen dün TRT yayınında Hollanda-Türkiye maçını değerlendirdi. Teknik Direktör Şenol Güneş’e yönelik değerlendirmeler sırasında Güneş’in aldığı astronomik maaş da gündeme geldi. Dilmen, maaş tartışmasında “Ben hiç bir parayı küçümsemem! Bugün asgari ücretli çalışan milyonlarca insanlar var, 8 bin liraya çalışan insanlar var” dedi. Bu sözler sosyal medyada “Dilmen asgari ücreti 8 bin lira mı sanıyor” yorumlarına neden oldu.

DİLMEN’DEN AÇIKLAMA

Bunun üzerine sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Dilmen yorumunun çarpıtıldığını belirterek “asgari ücretlilerin ne kadar aldığını bilecek kadar milli olduğunu” söyledi.

Dilmen şu ifadeleri kullandı:

“Benim dün akşam milli maç sonunda yaptığım yorumun saçma sapan yere çekildiğini şaşkınla okudum! Ülkemizde milyonlarca asgari ücretle çalışan vatandaşlarımız var (tabii ki bekar, evli, çocuklu farklı olmak üzere).

Ne kadar aldıklarını bilecek kadar insanımıza saygı gösterebilecek kadar milli bir kişiyim! 8 bin lira konusu alt yapılarda çalışan teknik adamlar için kullandığım cümleydi!! Ne dediğimi gayet iyi bildikleri halde manipüle edildiği için açıklama yapma gereksinimi duydum!!

Şenol Güneş dahil hayatımda kimsenin kazandığı para benim gündemimde olmadı! Olmaz da! Allah herkese önce sağlık, sonra istediği kadar para versin, helalse! ki ! Şenol hocanın kazandığı anasının ak sütü gibi helal olsun.

Rabbim de inşaallah asgari ücretin 8 bin lira olduğu günleri görmek nasip etsin. Herkese sevgi, saygılarımla…”

Rıdvan Dilmen: Allah asgari ücretin 8 bin lira olduğu günleri göstersin

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 11 ay önce

  Her şey daha pahalı olurdu

  Cevapla
 2. 11 ay önce

  Allah, Allah, Allah, Allah, Allah, Allah, Allah, Allah, Allah, Allah, Allah…

  Cevapla
 3. 11 ay önce

  gerçekten biliyorsun asgari ücreti madem, dilek dilemek yerine bu paraya 1 ay insan çalıştırılamaz deseydin halkçılık yapardın..

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!