Rıdvan Dilmen, TRT’nin kendisine teklifini açıkladı

featured

TRT’den yıllık 8,5 milyon TL maaş aldığı iddia edilen yorumcu Rıdvan Dilmen, konuyla ilgili yeni bir açıklama yaptı.

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Fanatik Gazetesi yazarı Orhan Yıldırım’ın, ‘TRT ile anlaşan Rıdvan Dilmen’in yıllık 8,5 milyon TL, aylık ise 710 bin TL’ye anlaştı’ iddiasıyla ilgili konuştu.

Dilmen, “TRT bana aylık 60 bin TL’lik teklif yaptı; kabul etmedim” dedi.

Halk TV’de konuşan Rıdvan Dilmen, kendisi hakkında suç duyurusunda bulunan HKP MYK üyesi Avukat Doğan Erkan’ın soru ve iddialarına yanıt verdi.

Dilmen, iddiaların tamamen asılsız olduğunu, TRT’den gelen teklife karşılık ‘ücretsiz olmak koşuluyla’ programlara yorumcu olarak katılacağı yanıtını verdiğini, bunu da yazılı olarak kuruma beyan ettiğini dile getirdi. 

NE OLMUŞTU?

Fanatik Gazetesi yazarı Orhan Yıldırım, TRT ile anlaşan Rıdvan Dilmen’in yıllık 8,5 milyon TL, aylık ise 710 bin TL’ye anlaştığını iddia etmişti.

HKP avukatları tarafından Başsavcılığa verilen suç duyurusu dilekçesinde, TRT’nin halkın vergileriyle kurulduğuna ve vergilerle yayın faaliyetlerini sürdürdüğüne vurgu yapılmış, TRT’nin bir kamu kurumu olduğuna dikkat çekilmişti.

TRT’nin, AK Parti iktidarı döneminde yayın ilkelerinden uzaklaştırıldığı belirtilen dilekçede, “Suç Duyurusu; Kamuoyu yararının ve ekonomik menfaatlerinin gözetilmediğinin göstermesi açısından ve kamunun kaynaklarının yandaş ‘iş adamlarına’, ‘sanatçılara’, ‘sporculara’ nasıl peşkeş çekildiğini göstermesi bakımından önemlidir” ifadeleri kullanılmıştı.

Rıdvan Dilmen, TRT’nin kendisine teklifini açıkladı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 11 ay önce

  Büyük ihtimalle Rıdvan Acın Ilıcalı’nın dijital kanalına geçecek ve ücretini dolaylı olarak Acun’dan alacaktır… TRT ile sözleşmesinin olmadığını ve ücret almadığını söylüyor da TRT dingonun ahırı olmadığına göre o şekilde çalışma olamaz: ya kadrolu veya sözleşmeli

  Cevapla
 2. 11 ay önce

  Futbol yorumculuğuna, futbol programlarına biri dur desin artık.
  Sabahtan akşama kadar, 7/24, 365 gün futbol konuşulur mu ya…
  Bir başarımız olsa gam yemeyeceğim ama o da yok.
  ‘Futbol endüstrisi’ nden nemalanan hiç kimsenin Türkiye’nin geleceğine hiç bir katkısı olmamıştır.
  Arkadaş bir kanalda da değişik spor dallarının tanıtıldığı programlar olsun.
  Gençlerimiz, çocuklarımız öğrensin, heves etsin.
  Düşün artık şu ekranlardan, futbol futbol futbol, her hafta aynı şey. Yeter artık…

  Cevapla
 3. 11 ay önce

  Büyük ihtimalle Rıdvan Acın Ilıcalı’nın dijital kanalına geçecek ve ücretini dolaylı olarak Acun’dan alacaktır… TRT ile sözleşmesinin olmadığını ve ücret almadığını söylüyor da TRT dingonun ahırı olmadığına göre o şekilde çalışma olamaz: ya kadrolu veya sözleşmeli olması gerekir.

  Cevapla
 4. 11 ay önce

  Fanatik denilen paçavraya da HKP denilen komünist provokatörlere de mahkemeleri yalan ve iftiralarla meşgul ettikleri için yüklüce para veya birkaç ay kapatma cezası verilmeli.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!