Rifat Serdaroğlu’ndan Ümit Özdağ’a ‘Sinan Oğan’ çağrısı: 100 milyon TL’lik mal aldı…

Doğru Parti lideri Rifat Serdaroğlu, Kılıçdaroğlu ile yaptığı gizli protokolün detaylarını açıklayan Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'a yönelik olarak, "S. Oğan, Saraya yanaştıktan sonra 100 Milyon TL lik mal aldı! Bu para nereden geldi? Ümit Bey bunu açıklamalıdır." dedi.

featured

Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu, Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı gizli protokolün detaylarını açıklayan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’a bir çağrıda bulundu.

Serdaroğlu, Özdağ’a, cumhurbaşkanlığı 2.tur seçimi öncesinden Cumhur İttifakı adayı Tayyip Erdoğan’ı destekleyen Sinan Oğan’ın mülk edindiği iddialarını sordu.

X hesbaından paylaşımda bulunan Serdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

Ümit Özdağ KK ile yaptığı protokolü açıkladı Ümit Bey dürüst ve namuslu adamdır Sıra, Sinan Oğan ile yaptığı protokolü açıklamada S. Oğan, Saraya yanaştıktan sonra 100 Milyon TL lik mal aldı! Bu para nereden geldi? Ümit Bey bunu açıklamalıdır. Plana sadık kal demek ne demektir?”

NE OLMUŞTU?

Ata İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olarak seçimlere giren ve ikinci turda Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyen Sinan Oğan’ın 30 milyon liralık malikane satın aldığını Veryansın Tv ortaya çıkarmıştı.

thumbnail
İlişkili Haber
Sinan Oğan 30 milyonluk malikane mi aldı?

‘Araba’ iddiasını yalanlayan ancak malikane haberi ile ilgili sessizliği dikkat çeken Oğan’la ilgili Veryansın Tv çarpıcı bir iddiaya daha ulaştı.

Oğan’ın söz konusu malikaneyi 30 milyon TL’lik kendi değeri üzerinden değil, yaklaşık 1 milyon TL olduğu tahmin edilen bölge rayiç bedeli üzerinden gösterdiği iddia edildi.

thumbnail
İlişkili Haber
Sinan Oğan’ın malikanesi ile ilgili çarpıcı iddia: Vergiden kaçtı, bedeli düşük gösterdi

Oğan’ın böylece tapuda beyan edilen tutarın yüzde 4’ü olarak ödenen tapu harcı vergisini daha düşük tutarlarda ödediği öne sürüldü.

30 milyonun yüzde 4’ü 1 milyon 200 bin, rayiç bedel olan 1 milyonun yüzde 4’ü ise 40 bin olarak hesaplanıyor.

Devlete ödenmesi gereken vergi farkı, 1 milyon 160 bin…

Veryansın Tv, söz konusu iddiaları Oğan’a sordu, ancak yine yanıt alamadı.

Sinan Oğan’ın, söz konusu iddialara dair bir açıklama yapmaması dikkat çekmişti. Konuya ilişkin sessizliğini sürdüren Oğan’ın yeni gayrimenkuller aldığı ortaya çıktı.

Veryansın Tv’de Haftadan Kalanlar programında Serkan Öz ile birlikte konuşan Eray Çelebi, Yaman’ın sorduğu parselleri Sinan Oğan’ın satın aldığını açıkladı.

thumbnail
İlişkili Haber
Sinan Oğan servetine servet katıyor! İşte satın aldığı yeni gayrimenkuller

1022 numaralı parseldeki gayrimenkulun Veryansın Tv’nin açıkladığı 30 milyonluk malikane olduğunu belirten Çelebi, 613 numaralı diğer parseldeki gayrimenkulün de değerinin yine yaklaşık 30 milyon TL civarında olduğunu ve yeni satın alındığını söyledi.

Çelebi, söz konusu arazinin henüz imara açılmadığını belirtti. Parselin ne zaman imara açılacağı ise merak konusu…

 

 

Rifat Serdaroğlu’ndan Ümit Özdağ’a ‘Sinan Oğan’ çağrısı: 100 milyon TL’lik mal aldı…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. Ümit Özdag da bitmiştir. Ama kendileri açısından servetlerine servet katmış oldular. Deger mi insanları kandırmaya diye sorabilirim ama gerek yok. Bunlar icin değiyor demek ki. Seçimde oy toplayıp sonra üzerinden mal devşirme. Zehir zıkkım olsun. Colugunuzdan Cocugunuzdan çıksın.

 2. Özdağ Sinan’ın adaylığını desteklediğinde geçmişinde kuşkulanacağımız bir şey yoktu adaylığına imza ve oy verdik. Özdağ açıklanamayan varlığı sonrasında Sinan’a herhangi bir destek verseydi güvenimiz anında biterdi.

 3. Sn Serdar bey
  Sinan bey seçimlerde RANT a vergi getireceğiz diyordu
  Konu gerçek ise HİÇ SUPHESİZ RANT İLE İLGİLİ VERGİSİNİ ODEMİSTİR
  BAHSETİLEN KİSİ

  SN ÜMİT BEYDE GENÇLERE ÖRNEK OLMAK ADINA MUHAKKAK BİR AÇİKLAMA YAPACAKTİR

  SAHSİ DURUMUM
  İSE
  S OGAN HAKKİMİ HELAL ETMİYORUM
  demek olacak ama göremedim kendisini daha
  Veryansan ederek hayata devam…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!