RTÜK ‘sürtük’ü gündeme almadı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun vakıflar üzerinden ABD'ye aktarılan paralarla ilgili açıklamalarını yayınladıkları için kanallara ceza kesen RTÜK, Erdoğan'ın Gezi eylemcilerine yönelik “sürtük” küfrüyle ilgili başvuruyu gündemine almadı.

featured

CHP’nin RTÜK üyesi İlhan Taşçı’nın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Gezi eylemlerine katılanlara kullandığı ‘çürük, sürtük’ ifadesine ilişkin inceleme talebi bugün gerçekleşen RTÜK toplantısında gündeme alınmadı.

Taşçı, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Sayın Erdoğan’ın AKP Grup Toplantısında, Geziye katılanlar için kullandığı “çürük/sürtük” sözlerinin incelenmesi için RTÜK’e yaptığım başvuru bugünkü kurula alınmadı. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’ in dilekçemi ne zaman gündeme alacağını merakla bekliyorum. Takipçisi olacağım” dedi.

RTÜK BAŞKANI, AKP GRUPBAŞKANI GİBİ YANIT VERMİŞTİ

Taşçı’nın konuyu RTÜK gündemine taşıyacağını açıklamasının ardından RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, “Sayın Taşcı; siyasilerin Meclis’te yapmış olduğu konuşmalara gösterdiğiniz bu hassasiyeti, CHP Genel Başkanı’nın Genel Kurul konuşmasındaki müstehcen el-kol hareketinde de göstermenizi beklerdik. O konuda da şikayet dilekçenizi bekliyoruz. Sonra bu dilekçenizi inceleyeceğiz” diye konuşmuştu.

RTÜK ‘sürtük’ü gündeme almadı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!