RTÜK’ten 4 kanala ‘iktidarı küçük düşürme’ cezası

RTÜK'ün “iktidarı küçük düşürme ve aşağılama” gerekçesiyle Flash TV, Halk TV, TELE 1 ve KRT'ye para cezası verdiği duyuruldu.

featured
service

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyesi İlhan Taşçı sosyal medya hesabından RTÜK’ün Flash TV, Halk TV, TELE 1 ve KRT’ye oyçokluğuyla para cezası verdiğini açıkladı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in Gezi Parkı Davası kararı sonrası yaptığı açıklamaları gerekçe gösteren ‘iktidarı küçük düşürme ve aşağılama’ gerekçesiyle RTÜK tarafından yüzde 3 para cezası verildi.

Gezi davasında verilen mahkumiyet kararlarının ardından CHP’li Özgür Özel, “Gezi özgürdür. Tarih önünde Erdoğan mahkum olacaktır, hesap verecektir. Ant olsun, ant olsun, ant olsun” demişti.

Kararı RTÜK üyesi İlhan Taşcı sosyal medya hesabından duyurdu.

Taşcı şunları söyledi:

“RTÜK, TİP Milletvekili Ahmet Şık ve CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in Gezi Davası sonrasındaki açıklamalarla “iktidarı küçük düşürme ve aşağılama” savıyla Flash, HalkTV, Tele1 ve KRT’ye oyçokluğuyla yüzde 3 para cezası verdi.RTÜK’ün bugünkü cezaları gösterdi ki; milletvekilerinin söyledikleri birilerince beğenilmediğinde kanallar cezalandırılarak bu isimlerin yayınlara çıkarılmaması hedefleniyor. Amaç kimse gerçekleri duymasın, bilmesin! Medyaya baskı siyasilerin açıklamalarına kadar uzandı.”

RTÜK’ten 4 kanala ‘iktidarı küçük düşürme’ cezası

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 hafta önce

    iktidarı küçük düşürme değil ki bunların yaptıkları bolucululerın sesı olmak adeta.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!