RTÜK’ten kanallara ‘zorunlu’ AKP propagandası

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyesi Okan Konuralp, Sağlık Bakanlığı’nın hazırladığı ve AKP’nin “Türkiye Yüzyılı” logosuyla başlayan tanıtım filminin televizyon ve radyolara “ücretsiz ve zorunlu” olarak yayınlanmasına karar verildiğini açıkladı.

featured

RTÜK’ün CHP kontenjanından seçilen üyesi Okan Konuralp, bugün toplanan Üst Kurul’da; Sağlık Bakanlığı’nın hazırladığı ve AKP’nin “Türkiye Yüzyılı” logosu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleriyle başlayan “HealthTürkiye” isimli tanıtım filminin televizyon ve radyolarda “ücretsiz ve zorunlu” olarak yayınlanmasına karar verildiğini duyurdu.

Konuralp, sosyal medya hesabında şu ifadeleri kullandı:

“RTÜK, Ak Parti’nin siyasi propagandası olarak kurgulanmış bir tanıtım filminin tüm TV ve radyolarda ‘ücretsiz ve zorunlu’ olarak yayınlatılması kararı aldı. Sağlık Bakanlığı’nın ‘HealthTürkiye’ adlı tanıtım filmi, AK Parti’nin ‘Türkiye Yüzyılı’ belgesine doğrudan atıfla başlıyor.

Belli ki benzer kararlar artacak; TV ve radyolar ‘ücretsiz ve zorunlu’ olarak AK Parti’nin propagandası için kullanılacak. ‘Ücretsiz ve zorunlu’ yayınlatılacak propaganda filmlerinden fayda ummak, AK Parti için hazin bir durum! Ama Ak Parti için…”

RTÜK’ten kanallara ‘zorunlu’ AKP propagandası

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 4 hafta önce

    Kore İşçi Partisi uygulamaları.

  2. 4 hafta önce

    Muasır medeniyet beklerken diktatörlükle tanıştık.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!