RTÜK’ten ‘torpil’ ve ‘ıstakoz’ cezaları

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), gazetecilerin kamerasına yansıyan; eski Bakan Mustafa Varank'ın Bilal Erdoğan ile yaptığı 'ıstakoz' diyaloğu ve geçen aylarda Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan Can’ın telefonuna gönderilen 'torpil' mesajına ilişkin görüntülerin haberleştirilmesini cezalandırdı.

featured

Buna göre, eski Bakan Mustafa Varank’ın Bilal Erdoğan ile yaptığı ‘ıstakoz’ diyaloğu ve geçen aylarda Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan Can’ın ‘torpil’ mesajlarına ilişkin görüntülerin haberleştirilmesi cezalandırdı.

Tuncay Keser’in açıklamasına göre Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan Can’ın telefonuna gönderilen görevde yükselme taleplerine ilişkin görüntüleri “Torpile Suçüstü” başlığıyla haberleştirmesi üzerine NOW TV’ye, ‘özel hayatın gizliliğini ihlal ettiği’ gerekçesiyle yüzde 2 para cezası verildi.

‘ISTAKOZ’ DİYALOĞUNA DA CEZA VERİLDİ

Eski Bakan Mustafa Varank’ın AKP’nin Meclis’teki grup toplantısında Bilal Erdoğan ile “ıstakoz”lu mesajlaşması da cezalandırıldı. Yazışma görüntüsünü haberleştiren NOW TV’ye, özel hayatın gizliliğini ihlal ettiği gerekçesiyle yüzde 2 idari para cezası verildi.

TELE1’e de “Türkiye’nin Gündemi” programına katılan Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu’nun eski Başbakan Tansu Çiller’e yönelik sözlerinin eleştiri sınırlarını aştığı gerekçesiyle yüzde 2 para cezası verildi.

NE OLMUŞTU?

Istakoz paylaşımıyla gündem olan AKP İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı’nın partisinin grup toplantısına katılmasının ardından AKP Bursa Milletvekili Mustafa Varank ve Bilal Erdoğan’ın mesajlaşmaları kameralara takılmıştı. Şebnem Bursalı’nın TBMM’deki görüntülerine ilişkin habere Bilal Erdoğan’ın “B.kunu çıkardılar ama” diye yanıt verdiği, Varank’ın da ıstakoz emojisi attığı görülmüştü.

RTÜK’ten ‘torpil’ ve ‘ıstakoz’ cezaları

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!