Rus generallerin öldürülmesinde ABD parmağı

New York Times, Washington'un Kiev Rejimi’ne üst düzey Rus subayların yerleri konusunda istihbarat sağladığını iddia etti.

featured
service

New York Times Perşembe (05.05.2022) günkü sayısında, üst düzey Amerikalı yetkililere atıfta bulunarak, ABD‘nin Ukrayna içindeki konumları hakkında istihbarat paylaşarak Rus generallerini öldürmede Kiev güçlerine yardım ettiğini yazdı.

Washington’un Ukrayna ordusuna, Rusya‘nın çatışma bölgesinde sık sık yer değiştirdiği söylenen mobil askeri karargahı hakkında bilgi verdiği bildirildi.

Kaynaklar gazeteye verdiği demeçte, Kiev’in bu verileri kendi istihbaratıyla birleştirip, daha sonra topçu saldırıları veya keskin nişancı ateşiyle bazı Rus komutanların ölümüne yol açtığını ileri sürdü.

İsminin açıklanmaması koşuluyla konuşan ABD’li yetkililer, Amerikan yardımı ile tam olarak kaç Rus generalin öldürüldüğünü belirtmeyi reddetti.

Güvenilir olmayan bazı Ukrayna kaynakları ise şimdiye değin 12 Rus generalin öldürüldüğünü ileri sürüyor.

NY Times kaynakları, ayrıca, daha fazla istihbarat toplanmasını engelleyebileceği endişeleriyle Washington’un Rus komuta karargahı hakkında veri elde etmek için kullandığı yöntemleri de açıklamadılar.

NY Times ise, ABD kurumlarının Rus birliklerin hareketini izlemek için sınıflandırılmış askeri ve ticari uydular da dahil olmak üzere çeşitli elektronik kaynaklara güvendiğine dikkat çekti.

 

Rus generallerin öldürülmesinde ABD parmağı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. Başta bizim aşağıda PKK g.tü yağlayan ABDli general katiller olmak üzere,evinde istirahat halinde olan çuvalcıları da indirmelerini hassaten rica ederiz Rus ayısından.

 2. 2 hafta önce

  Rusya bunun intikamını alacağından şüphem yok.
  Dünyanın neresinde olur onu bilmem.

 3. 2 hafta önce

  Kayıplar gerçekse hiç tahmin edilmez anda karşılığı verilecektir sanırım. Hedefe kilitlenmişken şimdilik küçük detay

 4. 2 hafta önce

  Ukrayna savaşı başladığından beri Amerikanın gönderdiği uyduların tamamı istihbarat uydurusudur.Anlaşılmayacak birşey yok.Aslında Rusya Amerika’ya ne yaptığını biliyorum mesajı vermiştir.Bu Amerika’nın dünya üzerindeki tüm generalleri için alarm vermesini gerektirir.
  Rusya bu,dünyanın en güçlü istihbarat teşkilatına sahip.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!