Rüşvet çarkında adı geçen Serkan Taranoğlu’nun eski bakan olan abisi konuştu

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in SPK ile ilgili rüşvet iddialarında adı geçen, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İçişleri Bakanlığı’ndan bilgi aldıktan sonra görevden aldığı danışmanı Serkan Taranoğlu'nun eski bakan olan ağabeyi Ersin Taranoğlu, “Devletin konuşmasını bekliyorum” dedi.

featured

Sedat Peker’in gündeme getirdiği “Rüşvet, nüfuz ticareti”nde adı geçen ve iş kadını Mine Tozlu Sineren’den para istediğine ilişkin yazışmalarla da gündeme gelen Serkan Taranoğlu’nun, Sineren’e, “Korkmaz Karaca’ya gitme, o çok para ister” dediği öne sürülmüştü. Serkan Taranoğlu’nun, ANAP döneminde bakan olan ağabeyi Ersin Taranoğlu, söz konusu iddialarla ilgili Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk’e konuştu.

‘DEVLETİN KONUŞMASINI BEKLİYORUM’

“Kardeşinizin durumu sizi üzüyor mu?” sorusuna Ersin Taranoğlu’nun yanıtı şöyle oldu:

“Hiç üzmüyor. Ben, olayları yakından takip ediyorum. Devletin konuşmasını bekliyorum. Sosyal medyada herkes konuşuyor. Bu çağın hastalığıdır. Medyada bu konu konuşuluyor, yazılıyor. Bu da var oluşunun gereğidir. Mine Hanım da bazı şeyler söylüyor. Devlet ve kurumları da tam da bu durum için lazımdır. Ben, ‘Devlet ne diyor’ onu bekliyorum. Devlet henüz konuşmadı. Devlet konuşmadan benim konuşmam uygun olmaz. Devletin, her şeyin doğrusunu söyleyeceğinden eminim.

Devlet konuşuncaya kadar iddialarla meşgul değilim. Biz bu köprülerden şerefimizle gelip geçtik. Eğer ülkemizde üç tane temiz siyasetçi varsa bunlardan birisi benim.”

 

Rüşvet çarkında adı geçen Serkan Taranoğlu’nun eski bakan olan abisi konuştu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 9 ay önce

    Hadi be kirlilik sizin döneminizde özalın benim memurum işini bilir sözüyle start almıştir

  2. 9 ay önce

    O üç siyasetçiden biri olmadığınızı iyi biliyoruz.Orayı geçelim ama gerisi haklısınız.Özal isimli şahsın Orman Bakanı olarak 2-B talanı getirilip önünüze konur (Özellikle Akdeniz) şerit ihlalinden uf olur yani!

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!