Rusya Küba ve Venezüela’ya füze mi konuşlandıracak?

featured

Rusya’nın Küba ve Venezüela’ya füze konuşlandırma olasılığıyla ilgili soruları yanıtlayan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Moskova’nın ulusal güvenliğin sağlanması için çeşitli seçenekleri gözden geçirdiğini söyledi.

Günlük basın toplantısı sırasında gazeteciler, Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov’un Küba ve Venezüela’ya füze konuşlandırma olasılığını ne doğrulayıp ne de yalanlamamasını gündeme getirdi.

Mevcut durumda Rusya’nın kendi güvenliğini nasıl sağlayacağını düşündüğünü anlatan Peskov, ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Victoria Nuland’ın Ukrayna’da gerilimin tırmanması durumuna karşı 18 senaryo üzerinde çalıştıklarını anımsattı ve ekledi:
“Biz de çeşitli senaryoları gözden geçiriyoruz. Aslında bunların çok daha az olması gerektiğini düşünüyoruz, zira biz, sorumuzu son derece somut şekilde sunduk. Belki de çok karmaşık olmayan bir şeyi bu kadar karmaşık hale getirmeye gerek yok. Sorular, direkt ve somut bir şekilde yöneltildi.”

Sputnik’in haberine göre Estonya’nın NATO’dan kendi topraklarına ek asker göndermesini talep etmesini ve İsveç’in Baltık Denizi’ndeki aktifliğini değerlendiren Peskov, tüm bunların gerilimi tırmandıran tarafın Rusya değil, Batı olduğunu gösterdiğini vurguladı.
 

Rusya Küba ve Venezüela’ya füze mi konuşlandıracak?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 5 ay önce

    Mantıklı. Ancak ozaman NATO bazı şeylerden vazgeçmeye çalışır ve masaya oturur.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!