Rusya: Ukrayna’daki biyolojik laboratuvarları Biden’ın oğlu finanse ediyor

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna’ya yönelik operasyonun ardından varlığı ortaya çıkan biyolojik laboratuvarların finansörünün ABD Başkanı Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden olduğunu iddia etti.

featured

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik operasyonunun ardından Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna’da farklı ülkelere taşınmış biyolojik laboratuvarların kalıntılarının olduğunu ve buna yönelik somut delillere ulaşıldığını açıkladı. Rus ordusuna bağlı Kimyasal ve Biyolojik Savunma Kuvvetleri Komutanı İgor Kirillov düzenlediği basın toplantısında, Ukrayna’daki laboratuvarların, ABD Başkanı Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden’ın şirketi üzerinden finanse edildiğini belirterek, “Ukrayna’daki 14 yerleşim yerinde tam ölçekli 30 askeri biyolojik faaliyetlerin yürütüldüğü laboratuvarların ortaya çıktığına dair kayıtları hatırlatırım. Anlaşma, Ukrayna Bakanlar Kurulu Müsteşar Yardımcısı Viktor Polishchuk tarafından imzalandı. İmzalanmasının yasal dayanağı, Biyolojik Silahların Geliştirilmesinde Kullanılabilecek Teknolojilerin, Patojenlerin ve Bilgilerin Yayılmasını Önleme İşbirliği Anlaşması’ydı. Belgede ABD Savunma Bakanlığı Tehdit Azaltma Ofisi’nin yanı sıra biyolojik nesnelerin bir listesini tanımlar. Bu sadece Ukrayna için değil patojen örneklerinin gönderildiği bölgelerin biyolojik güvenliğini tehdit ediyor. Patojenlerin Ukrayna’dan Avrupa ülkelerine gönderilmesi, insanların ölümüne ve epidemiyolojik durumun istikrarsızlaşmasına yol açabilir” dedi.

HUNTER BİDEN’IN FONUNDAN PARA AKTARILDI

Rusya Savunma Bakanlığı’nın Pentagon’un Ukrayna’daki askeri biyolojik faaliyetlerini ortaya çıkaran belgeleri incelemeye devam ettiği vurgulayan Kirillov, “Söz konusu yapıların, mevcut ABD yönetimine yakın Hunter Biden’ın yönetimindeki yatırım vakfı Rosemont Seneca tarafından finanse edilmesi dikkati çekiyor. Fonun mali kaynakları 2 milyar 400 milyon dolar değerindedir. Aynı zamanda bu vakfın, ‘Black and Veach’ ve ‘Metabiota’ şirketleri dahil Pentagon’un biyolojik laboratuvarları için en büyük ekipman tedarikçileri ile bağlantıları var. Programın büyüklüğü etkileyici. Askeri departmana ek olarak, ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı, George Soros Vakfı ve Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi uygulamada doğrudan yer almakta. Tüm bu faaliyetler Pentagon’un tam kontrolü altında yürütülmektedir” dedi.

BİYOLOJİK ÖRNEKLER GÜRCİSTAN, İNGİLTERE VE ALMANYA’YA GİTTİ

Kirillov, Ukrayna’da bulunan laboratuvarların işleyişlerinden bahsederek, “Askeri biyolojik faaliyetlerin finansmanı, ABD ve müttefiklerinin Ukrayna’dan en az 16 bin biyolojik örnek ihraç etmesine izin verdi. Böylece Lviv, Kiev, Odessa ve Harkov’dan, UP-8 projesine uygun olarak, hantavirüs antikorları için 4 bin askeri personelden ve Kırım-Kongo kanamalı ateşi virüsüne karşı antikor varlığı için 400 askeri personelden kan örneği alındı” dedi.

Bu örneklerin Ukrayna’daki laboratuvarlardan çıkarıldığını belirten Kirillov, “Gürcistan’daki Lugar Center’a 10 binden fazla numune gönderildi. Alıcılar arasında ayrıca İngiltere’deki referans laboratuvarları ve Almanya’daki Löffler Enstitüsü yer aldı” ifadelerini kullandı.

PENTAGON’A BAĞLI İLAÇ ŞİRKETİ GİLEAD’İN ÇIKARLARI İÇİN KULLANILDI

Toplanan biyolojik örneklerin Pentagon’a bağlı ilaç şirketi tarafından kullanıldığını söyleyen Kirillov, “ABD yönetiminin zımni rızasıyla bu tür kabul edilemez yaklaşımlar, büyük ilaç şirketleri için normdur. Böylece, 2010 yılında Endonezya makamları, çok sayıda ihlal nedeniyle Jakarta’daki ABD Donanması Tıp Merkezi’nin faaliyetlerine son verdi. ABD’liler bu tesiste anlaşmaya varılan araştırma programı çerçevesi dışında çalışmalar yürüttüler, biyolojik örnekleme gerçekleştirdiler ve elde edilen sonuçlar hakkında Endonezya hükümetini bilgilendirmeyi reddettiler” dedi.

Kirillov, “Aldıkları malzemeler, Ukrayna ve Gürcistan toprakları da dahil olmak üzere ilaçlarını test eden Pentagon’a bağlı ilaç şirketi Gilead’in çıkarları için kullanıldı. ABD’deki biyolojik laboratuvarların sayısının diğer ülkelerle kıyaslanamaz olduğuna dikkatinizi çekmek isterim. Çin Dışişleri Bakanlığı’na göre, ulusal yargının yetkisi dışında 30 eyalette 336 laboratuvarı kontrol ediyorlar. Gelen bilgiler bağlamında, uluslararası soruşturma çerçevesinde Amerikan biyolojik laboratuvarlarının faaliyetlerinin gerçek hedefleri hakkında Washington’dan açıklama talep edilmesi gerektiğine inanıyoruz” dedi.

thumbnail
ilgili haber

Ukrayna laboratuvarlarındaki dehşet!

thumbnail
ilgili haber

Covid-19 – Ukrayna bağlantısı mı?

thumbnail
ilgili haber

Rusya’dan biyolojik silah iddiası

 

Rusya: Ukrayna’daki biyolojik laboratuvarları Biden’ın oğlu finanse ediyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 10 ay önce

  Iste Kuresellesme,Bati Sirket sistemi/ Kapitalizm, emperyalizm, biyolojik savas,melez savas,kumpaslar , bunlardir!

 2. 10 ay önce

  ABD ve AB li yamyamların yaptıkları kirli işleri, demokrasi, insan hakları, basın özgürlüğü gibi kutsal kavramlar ile sakladıkları, genelde bu taktiği kullandıkları bilinen bir gerçek. Bu çok tehlikeli biyolojik silah üretme tesislerini de “Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi” “Aşı geliştirme laboratuvarı” ve benzeri isimlerle yutturmaya çalıştıkları ortada. Ukrayna’daki bu tip laboratuvarlar ile ilgili olarak Pentagon’un açıklama yapması buraların sivil değil, askeri biyolojik silah üretme tesisleri olduğunun en bariz kanıtıdır. Uluslararası kurumlar bunlarla ilgili acilen soruşturma ve yargılama yapmalıdır.

 3. 10 ay önce

  abd neden ukraynada biyolojik silah üretir ?
  bence zaman zaman rusya içerisine ulaştırmak istediğinden !
  pislik kan emici abd den herşey beklenir !

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!