Rusya’dan açıklama… ‘Lavrov hastaneye kaldırıldı’ iddiası

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'un hastaneye kaldırıldığı öne sürüldü. Moskova iddiayı yalanladı.

featured

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov’un, G20 için gittiği Endonezya’nın Bali Adası’nda geçirdiği rahatsızlık nedeniyle hastaneye kaldırıldığı iddia eildi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova, uluslararası basında Lavrov’un G20 Zirvesi için gittiği Endonezya’da hastaneye kaldırıldığı yönündeki haberleri yalanladı.

Lavrov’un hastaneye kaldırıldığı haberlerinin medyada yayılmasının ardından Telegram hesabından açıklama yapan Zaharova, “Endonezya’da Sergey Lavrov’la haberleri okuyoruz ve gözlerimize inanamıyoruz. Görünene göre hastaneye kaldırılmış. Elbette bu, yalan haberlerin en üst sınıfı” ifadelerini kullandı.

Lavrov: Devlet Başkanımız hakkında da yaklaşık 10 yıldır hasta olduğunu yazıyorlar

Sputnik’in aktardığına göre Zaharova, Dışişleri Bakanı Lavrov’un yer aldığı bir video da paylaştı.

Lavrov, çıkan haberlerle ilgili değerlendirmesinde “Devlet Başkanımız (Vladimir Putin) hakkında da yaklaşık 10 yıldır hasta olduğunu yazıyorlar. Bu, siyasette yeni olmayan bir oyun” ifadelerini kullandı.

Az önce zirvenin ev sahipliğini yapan Endonezyalı mevkidaşıyla telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini ve yarınki konuşma ve görüşmeleri için hazırlık yaptığını anlatan Lavrov, Batı medyasının daha adil olması ve doğruları yazması gerektiğini söyledi.

Rusya’dan açıklama… ‘Lavrov hastaneye kaldırıldı’ iddiası

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!