Rusya’dan Avrupa’ya videolu mesaj: Kış sert geçecek

Rus enerji şirketi Gazprom yayınladığı propaganda videosunda, gazı kesilen Avrupa'ya yönelik 'Kışın sert geçeceğine' dair mesajlar verdi.

featured

Rusya‘nın Ukrayna’ya yönelik askeri operasyonlarının ardından ABD ve Batı’nın yaptırımlarına karşılık olarak Moskova yönetimi, Kuzey Akım 1 doğal gaz boru hattından sağlanan gaz akışını kesti. Avrupa’da büyük bir pazara sahip olan Rus enerji devi Gazprom, Kuzey Akım-1 boru hattını cumartesi günü süresiz olarak kapatıldığını duyurdu.

CNN Türk’ün aktardığına göre, şirket tarafından yayınlanan yeni videoda Avrupa’nın önümüzdeki kış Rusya’dan ithal edilen doğal gaz olmadan nasıl donabileceği gösterildi.

Videoda Rusça sözleriyle dikkat çeken bir şarkı eşliğinde Kuzey Akım boru hattından görüntüler ve karla kaplı Avrupa manzaraları yer alıyor. Video “ve kış sert geçecek” ismiyle paylaşıldı.

Kuzey Akım, Yamal-Avrupa boru hattı ve Ukrayna’daki boru hatlarının yanı sıra Rus gazını Avrupa’ya taşıyan önemli hatlardan biri olarak biliniyor. Rus yetkililer, Avrupa’ya yönelik doğal gaz sevkiyatındaki sorunların yaptırımlar nedeniyle yaşandığını öne sürerken, Avrupalı yetkililer, Rusya’nın enerji kaynaklarını bir silah olarak kullandığını iddia ediyor.

Rusya’dan Avrupa’ya videolu mesaj: Kış sert geçecek

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

  1. Yakinda Avrupalilar da Turkiyeye akin eder..artik seyredin curcunayi=))

  2. Avrupalılar birbirlerini buzla ovup keyiflerine baksınlar Türiyenin soğuk meze tariflerini keşfedip geceler buzdan eller şarkısıyla toplu danslar etsinler ne diyelim. Bu kış bizim için de pek sıcak geçmeyecek.

  3. 3 hafta önce

    Bu kış Avrupa için herşey daha zor geçse güzel olmaz mı?

    Bence olur.

  4. Putin “vintır iz kaming” demiş…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!