Rusya’dan Finlandiya’ya ağır yaptırım

Finlandiya devlet doğal gaz şirketi Gasum, Rusya'nın bugün itibariyle Finlandiya'ya gaz akışını keseceğini duyurdu.

featured

Finlandiya’nın, Rusya’nun Ukrayna’ya askeri müdahalesi sonrası Batı’nın kışkırtmasıyla Moskova’ya yaptırım uygulamaya başlaması ve ardından NATO üyeliğine başvurması, Rusya ile ilişkileri iyice gerdi.

Finlandiya devlet doğal gaz şirketi Gasum, Rusya’nın 21 Mayıs’ta gaz akışını keseceğini duyurdu.

Gasum’dan yapılan açıklamada; “20 Mayıs Cuma günü Gazprom Export, Gasum’la imzalanan tedarik sözleşmesi kapsamında Finlandiya’ya sağladığı doğal gaz tedarikini, 21 Mayıs Cumartesi günü yerel saatle 04.00’te keseceğini bildirdi” denildi.

Şirket, “Baltic Connector” boru hattı aracılığıyla Finlandiya’ya diğer kaynaklardan gaz tedarik etmeye devam edeceğini kaydetti.

ELEKTİRİĞİ DE KESMİŞLERDİ

Finlandiya’nın NATO üyesi olma kararının ardından Rus elektrik ve dağıtım şirketi Inter RAO da ödeme alamadığı için Finlandiya’ya elektrik tedarikini askıya aldığını açıklamıştı.

GAZ KESİNTİSİNİN SEBEBİ RUBLE İLE ÖDEME Mİ?

Rusya, Ukrayna’ya açtığı savaş sonrası, kendisine yaptırım uygulayan ülkelerden gaz tedariki için ödemelerini rubleyle yapmasını istemişti. Buna uymayan ülkelere gaz tedarikinin kesileceğini açıklamıştı.

Gazın kesileceğinin açıklanmasının ardından açıklama yapan Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, anlaşmanın detaylarını bilmediğini, gazın neden kesildiğini Gazprom’un açıklaması gerektiğini kaydetti.

Rusya’dan Finlandiya’ya ağır yaptırım

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

13 Yorum

 1. 1 ay önce

  Bravo,diren Rusya!

  • 1 ay önce

   Ukrayna’yi isgal ettigi icin mi? Ne kadar savas sevici insanlarsiniz.

  • 1 ay önce

   Ahmed yunan kasinirsa ve Turkiye yunanistana mudahale ederse Turkiyeyi isgalcilikle mi suclayacaksin!

   • 1 ay önce

    evet

    Cevapla
   • 1 ay önce

    Kirim’i ilhak eden Rusya. Ukrayna mi kasinmis oluyor. Gercekten utaniyorum sizden. Rusya emperiyalist bir ulkedur Abd gibi. Kalkip desteklioyrsunuz. Ataturk kalksa Rus mandacilarinini guzel ezerdi.

    Cevapla
 2. 1 ay önce

  Putin; Terörle mücadele bile edemeyen ve sadece Türk askerinin sehit edilmesini seyreden Türk (!) Yönetiminin yapa-ma-di-gi-ni , bizim adimiza da YAPIYOR .
  O gercek bir Vatansever ve Dünya icin de BARISSEVER!!!

  Böyle bir Ulus Baskaninin oldugu ülkede, yasamayi ne cok isterdim.
  UYAN TÜRKiYE’m

 3. 1 ay önce

  Amerika, Nato’ mu kurtaracak sizi..olası Nato-Rus savaşında zaten en ön cephedesiniz… söylenen, bundan sonraki savaşların şehir savaşları olacağı…dolayısı ile en ağır tahribatı siz alırsınız..
  Keşke Türkiye’ nin izlediği tarafsızlık politikasını izleseydiniz..bak, bizimkiler, komşu momşu dinlemedi, Emevi camiinde namazdan, tarafsızlık politikasına döndüler..niye? Çünkü, İnonu’ nün tarafsızlık politikasını öğrendiler..

 4. 1 ay önce

  finlandiye ve isveç in bu saçma hareketini anlayamıyorum..
  ulan ukrayna örnek işte !
  rusyadan tehdit varmı, yok. savaşı çağırıyorsunuz .
  abd kimi korumuş ?

  • 1 ay önce

   Ne yani Rusya simdi de Finlandiya’yi mi isgal etsin? Rusya’nin Ukrayna’yi isgali size gore normal yani. Utaniyorum, bir de Kemalist yazmis ismine

   Cevapla
   • 1 ay önce

    Ahmad yunan kasinirsa ve Turkiye yunanistana mudahale ederse Turkiyeyi isgalcilikle mi suclayacaksin!

    • 1 ay önce

     Kirim’i ilhak eden Rusya. Ukrayna mi kasinmis oluyor. Gercekten utaniyorum sizden. Rusya emperiyalist bir ulkedur Abd gibi. Kalkip desteklioyrsunuz. Ataturk kalksa Rus mandacilarinini guzel ezerdi.

     Cevapla
   • 1 ay önce

    Ahmad sacmaliyorsun. biz de senden utaniyoruz!

    Cevapla
  • 1 ay önce

   @Ahmad. Utanıyomus falan bızden! Zekaya bak! kırımı rusya ısgal etmıs falan. Senın elındeyken mı ısgal ettı. Ukraynanın parcası olmus zaten. hala ne sacmalıklar yazabılıyor. Bız de sen den utanıyoruz ahmad.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!