Rusya’dan İbrahim Kalın’a tepki: İşbirliğinin dışına çıkıyor

İbrahim Kalın'ın Rusya'nın Ukrayna adımlarına yönelik sözlerine Rusya Dışişleri Sözcüsü Mariya Zaharova'dan tepki geldi.

featured

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, dün CNN televizyonunda Becky Anderson’ın sunduğu “Connect the World” programında, Ukrayna-Rusya savaşına ilişkin yorumlarda bulunmuştu.

Kalın programda “Bizim değerlendirmemize göre, tabii en zoru Ukrayna’nın toprak bütünlüğü ki bu korunmalı. Tabii ki Ukrayna tarafı bunda uzlaşma sağlayamıyor ve bu, Kırım ve Donbas’ı ilgilendiriyor. Kırım 2014’te ilhak edildi. Durum değişmedi ama kimse o zamandan bu yana Kırım’ın ilhakını tanımadı. Şimdi Rus tarafı, Ukrayna ve diğer uluslararası toplumun bunu tanımasını istiyor” ifadelerini kullandı.

Kalın’ın bu yöndeki sözlerine Rusya tarafından tepki geldi.

Sputnik Türkiye’de yer alan habere göre, Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Kalın’ın bu yöndeki sözlerine tepki gösterdi. Zaharova, “Bizce bu açıklama, beyan edilen bu iş birliğinin dışına çıkıyor. Bu, her şeye rağmen Türk temsilcilerin yorumda bulunmaması gereken bir konu” dedi.

Rusya’dan İbrahim Kalın’a tepki: İşbirliğinin dışına çıkıyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

9 Yorum

 1. 5 ay önce

  Rusya 1783 yılında Korım Hanlığına son verip Kırım’ı Rusya’ya kattığında ortada Ukrayna diye bir ülke yoktu.

 2. 5 ay önce

  Zaharova doğru söylemiş

 3. 5 ay önce

  Bizim taraf dediği abd olur

 4. 5 ay önce

  Ben bu “tarafsızlık”ı bi yerden hatırlıyorum…
  Hah şimdi geldi aklıma:
  2.Dünya Savaşındaki “tarafsızlık”ımız… :)))

 5. 5 ay önce

  Bu kalin zaten Turkiye ve Rusya arasinda sorun cikarmak uzerine egitim almis. Kaniti . ingilterede okudugu universitenin nasil bir okul olduguna ve orada kimlerin ne amaclarla egitildigine bakin

 6. 5 ay önce

  Pentagon PKK’ya dev bütçe verdi.. Ukraynada ABDnin yanında olmalıyız diyorsun da ABDnin Suriyede yanında değil arkanda olduğunu bilmiyormusun!

  • 5 ay önce

   suriy3de operasyon yapılacakken ruslar amerikalılarla önümüzü kesmişti

   Cevapla
 7. 5 ay önce

  Devlet adamı düşünerek konuşmalı. Kırım olayı çoktan bitti. Ayrıca, tanındı/tanınmadı ölçütüne başvurmak da son derece hatalı. KKTC de tanınmadı. Ama, 40 yıldır var. Tanınmadı diye vazgeçiliyor mu? Kırım da o hesap. Yüzde 97 oranında Rusya’ya bağlanalım sonucu çıkmış yapılan halk oylamasından.

 8. 5 ay önce

  Bir söz vardır Türkçede “Söyleyene değil söyletene bak!”

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!