Rusya’dan Navalnıy’ın ölüm sebebine ilişkin açıklama

Rusya Dış İstihbarat Servisi Direktörü Sergey Narışkin, Aleksey Navalnıy’ın doğal sebeplerden öldüğünü belirtti.

featured

Rusya Dış İstihbarat Servisi Direktörü Narışkin, Solovyov Live TV kanalına özel olarak verdiği demeçte Aleksey Navalnıy’ın ölümüne ilişkin açıklamada bulundu.

Sputnik’in haberine göre Narışkin, ilgili soru karşısında “Bunun bir tür özel plan olduğunu düşünmüyorum, fakat ne yazık ki insanların bir özelliği var, er ya da geç hayatları sona eriyor ve ölüyorlar. Navalnıy kendi eceliyle öldü, evet” yanıtını verdi.

Daha önce Rusya Federal Cezaevi Servisi Bölge Departmanı, yaptığı açıklamada Navalnıy’ın Yamal-Nenets Özerk Bölgesi’ndeki 3. No’lu ıslahevinde 16 Şubat’ta hayatını kaybettiğini duyurmuştu. Departman tarafından yapılan açıklamada, Navalnıy’ın kısa yürüyüşten sonra kendini kötü hissetmeye başladığı ve akabinde bilincini kaybettiği bilgisine yer verilmişti.

Akabinde kurumun sağlık personellerinin hemen olay yerine geldiği ve gerekli tüm resüsitasyon önlemlerinin uygulandığı, fakat müdahalelerin müspet sonuç vermediği ifade edilmişti. Yapılan otopsi sonucu Navalnıy’ın doğal sebeplerden hayatını kaybettiği bildirilmişti.

Rusya’dan Navalnıy’ın ölüm sebebine ilişkin açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!