Rusya’dan S-400 hava savunma sistemi ve İskender Füzesi satın aldılar

Beyaz Rusya Devlet Başkanı Lukaşenko, Rusya'da S-400 hava savunma sistemi ve İskender füzeleri aldıklarını duyurdu. Lukaşenko, füze geliştirmek için iki ülkenin işbirliği yapacağını da söyledi.

featured

Beyaz Rusya (Belarus) Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, Rusya’dan “ülkesinin ihtiyacı kadar” S-400 hava savunma sistemi satın aldıklarını açıkladı.

Lukaşenko, Rusya’nın Nijegorod Bölge Valisi Gleb Nikitin ile Minsk’te yaptığı görüşmede Rusya’dan silah satın aldıklarını söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile anlaştıklarını ifade eden Lukaşenko, “Rusya’dan ihtiyacımız olan sayıda ‘S-400’ ve ‘İskender’ satın aldık, ordumuzu silahlandırdık. Artık bu silahlarla ordumuz bambaşka bir ordu oldu” dedi.

Beyaz Rusya’nın, askeri alan dahil pek çok türde üretim yapan sanayisinin temellerini koruduğunu ve geliştirdiğini belirten Lukaşenko, “Putin ile füze üretimini müzakere ettik. Yaptığımız yeni füzeleri mükemmele ulaştırmaya yardımcı olacaklar. Önemli ilerleme sağladık ancak Ruslarla daha hızlı bir şekilde normal füze yapacağız” diye konuştu.

Bu yöndeki çalışmaların bir yıl süreceğine aktaran Lukaşenko, daha hızlı imkan oluşması halinde yıl sonuna kadar İskender füzesi üretebileceklerini dile getirdi.

Rusya’dan S-400 hava savunma sistemi ve İskender Füzesi satın aldılar

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!